У Львові оголосили винагороду за спійманих паліїв сухої трави

Через масові підпали сухої трави у Львові журналісти оголосили винагороду за кожного впійманого палія.


Кожен небайдужий мешканець Львова, який впіймає «на гарячому» недобросовісного господаря та передасть його у руки поліції, отримає 2 тисячі гривень, заявило нещодавно львівське видання Форпост.


«Побитих паліїв готові лікувати коштом редакції», – додає Олег Радик, головний редактор видання.


Підпали сухостою з початком весни стали масовими. На Львівщині лише за минулий тиждень зафіксували 400 підпалів сухої трави на полях. А це завдає величезної шкоди природі. У вогні гинуть комах, звірі, птахів, згоряють рослини. Крім того, палії, очевидно, не знають, що вигорає гумус і ґрунтові мікроорганізми, а це призводить до зменшення родючості. Багато території горять щонайменше двічі на рік. Через це започаткували проект моніторингу пожеж в країні.


Це дасть оцінити реальні масштаби пожеж та знайти природні території з трав’янистою рослинністю, які не горіли більше 10-20 років.


«У перспективі плануємо провести дослідження біоти на територіях які давно не горіли і порівняти з аналогічними територіями, які горять регулярно.


Всі результати дослідження будуть у відкритому доступі. Плануємо їх використовувати як аргумент впливу на формування законів і підзаконних актів регулюють проблему підпалів сухої рослинності», – пояснюють творці проекту.


Долучитися до нього у якості волонтерів можу будь-хто: можна допомагати з оцифруванням пожеж за космічними знімками, або ж якщо ви власник квадрокомптера, – знімати ним згарища, та найпростіше, чим можна допомогти, – залишити повідомлення про пожежу через вебформу.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/03/14/u_lvovi_ogolosyly_vynagorodu_za_spiymanyh_paliiv_suhoi_travy_1528977”