Кабмін підтримав доповнення щодо енергетики до Угоди про асоціацію з ЄС

Кабмін підтримав доповнення щодо енергетики до Угоди про асоціацію з ЄС
Фото: УНІАН

Уряд схвалив проект Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін до енергетичного додатка до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це повідомляє Урядовий портал.

Кабінет Міністрів України підтримав внесення до Верховної Ради законопроекту «Про ратифікацію Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

Додамо, що розроблений Міненерговугілля законопроект внесла на розгляд Уряду віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, назвавши прийняті рішення історичними.

«В найважливішій галузі економіки – енергетиці – Україна починає не лише правову, а й інфраструктурну інтеграцію з ЄС», – сказала вона.

Тепер ратифікаційний законопроект має ухвалити Парламент.

«Ідеться і про прозоре тарифоутворення, і про запровадження прозорого ринку видобування вуглеводнів, що відкриває шлях до інвестицій у галузь, а отже, і до збільшення власного видобутку. Цей законопроект особливо важливий з огляду на «газові» переговори з РФ. Інтеграція в єдиний енергетичний ринок ЄС дозволить нам значно посилити свої переговорні позиції. Тому це питання національної безпеки і воно не терпить зволікання», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

Ратифікація змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкриє для України можливість глибшої секторальної інтеграції в галузі енергетики, яка є однією з чотирьох сфер, що наразі визначені пріоритетними у зближенні нашої держави з Європейським Союзом. Нагадаймо, окрім енергетики, це також цифровий ринок, митна співпраця, а також юстиція, свобода та безпека.

Зміни і доповнення Додатка передбачають не лише зобов’язання України у сфері енергетики, а і зобов’язання з боку ЄС. Вони, зокрема, полягають у посиленні моніторингу за імплементацією права ЄС Україною та наданні відповідних рекомендацій для досягнення визначених в оновленому Додатку цілей. Таким чином, шлях інтеграції до енергетичного ринку Європейського Союзу стає більш чітким та незворотнім.

Додаток поширюється на всі енергетичні ринки. Зокрема, в галузі електроенергії передбачено впровадження Директив і Регламентів ЄС, що стосуються умов доступу до мережі для транскордонних перетоків електроенергії, доброчесності та прозорості на гуртовому ринку електроенергії і надійності постачання електроенергії та інвестування в інфраструктуру.

Разом з тим для ринку газу передбачено впровадження вимог Євросоюзу щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу, умов доступу до мереж транспортування, надійності постачання, а також вимог щодо тарифів на транспортування.

На нафтовому ринку Україна має імплементувати Директиву ЄС про зобов’язання держав-членів підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та/або нафтопродуктів.

У сфері енергетичної інфраструктури важливим є впровадження Регламенту ЄС про настанови для транс’європейської енергетичної інфраструктури.

У сфері енергоефективності Україна бере на себе зобов’язання щодо енергетичних характеристик будівель, а також енергетичного маркування побутової техніки та обладнання. Окремо виписані вимоги щодо екодизайну для пов’язаних з енергоспоживанням продуктів. Ці заходи поліпшать стан довкілля та зменшать споживання енергії.

В галузі ядерної енергетики Україна, зокрема, має впровадити вимоги Євросоюзу щодо захисту від загроз, зумовлених впливом іонізуючого випромінювання. Також ми беремо на себе зобов’язання дотримуватися європейських норм з нагляду та контролю за перевезенням радіоактивних відходів та відпрацьованого палива, а також безпечного поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

Крім цього, передбачена імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії, зокрема, Мережевого кодексу ЄС про балансування газу в газотранспортних системах. Цей кодекс виходить за межі зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства. Такий підхід дозволить вести постійний діалог з ЄС у двосторонньому форматі і стати повноправним учасником енергетичного ринку ЄС.

Раніше Mind писав, що Україна поглибить інтеграцію свого енергоринку в європейський.

Також читайте
«Укренерго» готується до запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року
«Укренерго» готується до запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року 15 травня 2019, 11:32
«Укрпошта»: пальне за рамковою угодою буде дешевше за ринкові ціни
«Укрпошта»: пальне за рамковою угодою буде дешевше за ринкові ціни 14 травня 2019, 16:30
АГРУ: у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів
АГРУ: у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів 14 травня 2019, 15:18

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20197215-kabmin-pidtrimav-dopovnennya-shchodo-energetiki-do-ugodi-pro-asociaciyu-z-es”