Фудкорти, лаундж-бари, паби: в уряді оновлять норми проектування закладів харчування


фото ілюстративне


В Україні оновлюють державні будівельні норми щодо проектування підприємств харчування: ресторанів, кафе, барів та інших громадських закладів харчування. Зокрема, у нових нормах пропонується ввести сучасну класифікацію таких об’єктів на заміну старій радянській.


Про це сказав заступник Міністра регіонального, розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, – повідомляє Урядовий портал.


«З’являється багато нових цікавих закладів різного формату. Проте їх проектування у чинних нормах ДБН ніяк не визначається. До чого це може привести? До порушень в облаштуванні приміщень, проведенні комунікацій, дотриманні санітарних вимог. А це важливо робити, адже це безпека, якість приготування страв і наше з вами здоров’я. Тому ми вирішили повністю переглянути всю існуючу типологію закладів харчування, осучаснити її та прописати вимоги до правильного влаштування», – зазначив він.Сьогодні у чинних ДБН щодо закладів харчування містяться лише такі їх різновиди: ресторани-бари, кафе, кав’ярні, кафе-бари, кафе-пекарні, кафетерії, закусочні (шинки, пельменні, вареничні, піцерії, котлетні, млинцеві і т.д.), бари, нічні клуби, пивні зали, їдальні, буфети тощо. Проте зовсім не визначені такі сучасні заклади, як фастфуд, вулична їжа (стрітфуд), фудкорти, лаундж-бари, бургерні, кондитерські, паби, суші, детокс, спорт та smoky-бари та інші.


Крім цього, в чинних нормах не врегульовано питання можливої зміни/перекваліфікації одного різновиду закладу в інший. Наприклад, ресторану у кафе, бар або паб. Це також створює складнощі та може провокувати порушення в облаштуванні нових приміщень.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  • Туалети та душові у кожній лікарняній палаті стануть обов’язковими
  • Мінрегіон хоче зробити обов’язковими електрозарядки на заправках
  • З жовтня в усіх готельних номерах буде інтернет
  • Парковки на дахах: де не можна будувати
  • В Україні на зупинках хочуть встановити туалети
  • В Україні по-новому проектуватимуть кінотеатриДжерело статті: “https://konkurent.in.ua/publication/43848/fudkorti-laundzh-bari-pabi-v-uryadi-onovlyat-normi-proektuvannya-zakladiv-harchuvannya/”