Росія готова свою електроенергію навіть безкоштовно давати, лише б посадити Україну на гачок, — Кошарна

Директор з комунікацій Асоціації «Український ядерний клуб» Ольга Кошарна обурена наростаючим потоком електроенергії з Росії, який завдає удару по українській енергетиці.

Об этом сообщает http://probablo.biz

«Росія готова свою електроенергію навіть безкоштовно давати, лише б посадити Україну на гачок. Вони демпінгують, і з їх низькою ціною важко конкурувати.

Вночі 5 листопада імпорт склав вже більше 1,2 МВт. Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський вчора на форумі сказав, що наш «Енергоатом» зобов’язали 90% виробленої електроенергії продавати за 56,6 коп. Це так зване виконання спеціальних зобов’язань за підтримки низької ціни для населення, операторів системи передач і системи розподілу. Але навіть ті 10% електроенергії, що «Енергоатом» має право продавати, перебили ціну РФ», – зазначила Кошарна в коментарі виданню «ГОРДОН».

За її словами, від імпорту електроенергії з Росії постраждає не тільки приватний ДТЕК, але і державні генеруючі компанії. «У нас виходить, що імпорт з РФ задіяний тільки для боротьби з ахметовським ДТЕК. Але постраждають від цього в підсумку держкомпанії. Зараз у нас з 15 енергоблоків працюють 11 – на чотирьох йдуть ремонтні роботи.

Але коли всі блоки запрацюють, «Енергоатом» буде готовий давати 92 млрд кВт-год на рік (зараз дає 82). Що далі? Цей імпорт з РФ буде витісняти базу українських атомних станцій і завдасть удар по державній компанії, на яку і так поклали соціальні зобов’язання», – підкреслила Кошарна.

Імпорт з РФ після чотирирічної перерви став можливий внаслідок внесення правки в прийнятий 18 вересня закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії». Ініціатором правки був член фракції «Слуги народу», керівник комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.Джерело статті: “http://povin.com.ua/248149-09-11.html”