На Донбасі є проблема відсутності української мови в публічних сферах – мовна омбудсменка

Монахова: Потрібно мотивувати людей переходити на українську мову

На Донбасі є проблема відсутності використання української мови в публічних сферах, заявила на пресконференції 10 грудня мовна омбудсменка Тетяна Монахова, передає кореспондент "ГОРДОН".

Об этом сообщает http://futlyar.top

"Дійсно, там є проблема фактичної відсутності державної мови в тих публічних сферах, які передбачено законом. І, очевидно, ми будемо розробляти цілу стратегію заходів – гуманітарних, культурних. Треба людей не лише штрафувати, це передбачено законом, але й пояснювати закон, мотивувати переходити на українську мову, вчити державну мову і застосовувати її там, де передбачено законом. В особистому, неформальному спілкуванні вони можуть використовувати ту мову, яка їм комфортна", – сказала Монахова.

Вона зазначила, що людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, також "потрібно залучати до українськомовного простору", щойно для цього з’являться можливості.

16 липня в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Експерти з конституційного права з Венеціанської комісії розкритикували низку положень українського мовного закону. У комісії зазначили, що мовна проблема не повинна стати джерелом міжетнічної напруженості в Україні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-na-donbasi-je-problema-vidsutnosti-ukrajinskoji-movi-u-publichnih-sferah-movnoji-ombudsmen-1478679.html”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]