"Сяйво": репортаж


Круто бути репортером — маєш нагоду дізнатись про все першим. Вчора була там, у самій гущавині подій. Загалом боротьба триває. Журналісти, деякі громадські організації (ФРІ, «КУПР», Блок Віталія Кличка) та випадкові перехожі створюють масовку.
Перейти повз цю масу людей та машин важко, не пролізти, не пройти. Входи до книгарні заварені і загороджені величезними кразами.
Настрої серед народу важко передати. БІльшість думає, що все втрачено. На запитання "Що ви тут робите?" не можуть дати чіткої відповіді навіть представники громадських організацій.

Один дядечко стверджує, що нам треба Лукашенко і не потрібна "гнила" демократія. Наводить у приклад ще Оман чи Ємен. Мене він не зумів переконати. Я говорю, що нам не потрібна автократія, це буде обмеженням свободи слова.

Потім він починає розповідати про гарбузи, про свою жінку. Але я його вже не слухаю. Починаю фотографувати.

у повітрі витають чутки про знищення книг. Однак громадські організації говорять, що у середині книгарні іде пакування книг, а не знащення.

До речі, подейкують, що насправді співвласники не поділили прибутки і це стало приводом до всієї катавасії. Воно так і буває.За високими ідеями стоять матеріальні інтереси.1 березня буде суд, який має поставити крапку у всій цій історії. Сподіваюсь, що книгарню збережемо.