В Ірані говорять, що не знають про збитий США безпілотник


У Тегерана немає інформації про збитий військовим кораблем США іранськоий безпілотник, заявив глава Міністерства закордонних справ Ірану Джавад Заріф. Раніше про те, що корабель Сполучених Штатів збив БПЛА повідомив Дональд Трамп.

"У нас немає інформації про втрату безпілотника", — заявив Зариф журналістам в ООН. У свою чергу, журналісти наполягали на більш розгорнутій відповіді.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що військовий корабель Сполучених Штатів знищив іранський безпілотник в Ормузькій протоці на тлі посилення напруженості у відносинах між двома країнами.

За словами Трампа, це остання "ворожа" акція Ірану. Він закликав інші країни засудити, як він каже, спроби Ірану порушити свободу судноплавства і глобальної торгівлі на стратегічному водному шляху в регіоні Перської затоки.

4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців затримали іранський супертанкер Grace 1. Влада заморської території Великобританії вважає, що танкер Grace 1 віз сиру нафту на нафтопереробний завод Баніяс в Сирії, що є порушенням санкцій, введених ЄС і США. Санкції Євросоюзу і США, введені в 2014 році, забороняють поставки нафти і нафтопродуктів режиму президента Башара Асада та закупівлі у нього нафти. Зокрема, дія санкцій розповсюджується і на компанію, якій належить сирійський НПЗ Баніяс.

В Ірані заявили, що британські морські піхотинці незаконно захопили іранський нафтовий танкер. У зв’язку з цим МЗС викликав посла Великобританії в Тегерані. Також Тегеран пригрозив захопити британський танкер у відповідь, якщо Лондон не поверне захоплений у Ірану танкер.

Іспанія заявила, що Гібралтар затримав Grace 1 після запиту США до Великобританії. За останні два місяці Вашингтон різко посилив санкції проти Тегерана з метою взагалі зупинити його експорт. Протистояння отримало військове вимірювання в останні тижні: Вашингтон звинувачує Іран у нападі на танкери в Перській затоці, а Іран збив американський безпілотник.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-irani-govoryat-scho-ne-znayut-pro-zbitiy-ssha-bezpilotnik-317914_.html”