У Косово призначать дострокові вибори після відставки прем’єр-міністра


Прем’єр-міністр Косова Рамуш Харадінай оголосив про відставку після того, як отримав повістку в якості підозрюваного в спеціальний трибунал у Гаазі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Мені запропонували з’явитися туди в якості прем’єра або звичайного громадянина Косова. Я вибрав останнє", — заявив Харадінай журналістам. Він також зазначив, що тепер президент повинен розпочати консультації і визначити дату нових загальних виборів. Харадінай додав, що сам також збирається взяти в них участь.

"Проти мене не висунули звинувачень, але я буду допитаний", — пояснив він.

Спеціальний трибунал по Косово був заснований в 2015 році в Гаазі для розслідування військових злочинів, скоєних під час війни за незалежність Косова.

Нагадаймо, Косово проголосило незалежність в односторонньому порядку в лютому 2008 року. Суверенітет Косова був визнаний більш ніж 110 країнами світу, зокрема США та більшістю держав ЄС. Україна не визнає незалежність Косова і не має з цим регіоном дипломатичних відносин.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-kosovo-priznachat-dostrokovi-vibori-pislya-vidstavki-prem-yer-ministr-318026_.html”