Трампу була важливою публічна заява про розслідування справи Burisma – Тейлор

Тейлор свідчить на відкритих слуханнях у Конгресі

Президенту США Дональду Трампу потрібна була публічна заява від українського лідера Володимира Зеленського щодо розслідування стосовно компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син колишнього віцепрезидента США і ймовірного суперника Трампа на президентських виборах Джо Байдена. Про це під час публічних слухань у Конгресі США 13 листопада сказав тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє CNN.

Об этом сообщает http://moneynetnews.com

За словами Тейлора, він "розумів", що Трамп через посла США в Євросоюзі Гордона Сондленда просив Зеленського публічно заявити про розслідування, тобто "недостатньо було зробити це у приватному порядку, це мала бути публічна заява".

Також Тейлор назвав "тривожним" те, що як важель тиску було використано питання військової допомоги для України.

"Одна річ – це намагатися використати зустріч у Білому домі. Інша річ, думаю, це використати допомогу у сфері безпеки – допомога країні, яка перебуває у стані війни, яка залежить від допомоги і демонстрації підтримки. Це набагато тривожніше", – сказав дипломат.

Окрім того, Тейлор розповів, що нещодавно йому стало відомо про розмову Трампа і Сондленда 26 липня, наступного дня після телефонної розмови Трампа і Зеленського.

За словами дипломата, його помічник зміг почути, що Сондленд сказав Трампу, що "українці готові рухатися вперед".

Помічник запитав у посла США в ЄС, що Трамп думає про Україну. Сондленд відповів, що Трамп "більше піклується про розслідування щодо Байдена", на яких наполягав особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані.

Ім’я помічника Тейлор не розкривав, але за даними джерел CNN це Девід Голмс. Він має давати свідчення в Конгресі у п’ятницю, 15 листопада.

Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.

12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки.

22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну із самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні тією самою мірою. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.

Тейлор називав "божевільним" рішення про затримання військової допомоги Сполучених Штатів для України. Про це йдеться в повідомленнях, опублікованих після слухань у комітетах колишнього спеціального представника Державного департаменту Україні Курта Волкера.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

26 вересня комітет із розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречену скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову Трампа із Зеленським. На думку інформатора, американський лідер просив про "втручання з боку іноземної держави" в майбутні президентські вибори у США.

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-trampu-bulo-vazhlivo-publichnu-zajavu-pro-rozsliduvannja-spravi-burisma-tejlor-1423368.html”