“Найкращий вихід для мешканців Донбасу – щоб Росія прибралася зі сходу України”: повна доповідь Волкера в сенаті США


Спецпредставник США по Україні Курт Волкер сьогодні, 19 червня, під час слухань у сенаті США представив доповідь щодо агресії Росії у східній Україні. НАРОДНА ПРАВДА пропонує вашій увазі його переклад.


Доповідь Курта Волкера в сенаті США:


“Я радий, що маю можливість розповісти про стан переговорів з Росією, щоб покласти край бойовим діям на сході України і зробити важливий крок до відновлення територіальна цілісність України.


Підтримка Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України є незмінною. Російська агресія і спроби підірвати Україну тривають, але Україна сильніша, більша, згуртованіша і стійкіша, ніж коли-небудь раніше, і при нашій підтримці ці тенденції будуть збережені.


Ми глибоко стурбовані п’ятирічним конфліктом на сході України. На жаль, бойові дії не припиняються, і українські солдати все ще гинуть майже щотижня. Даний конфлікт є трагедією для жителів Донбасу, де загинули близько 13 000 чоловік, 40 000 були поранені, і мільйони людей змушені ставати переселенцями.


Вторгнення Росії викликало непотрібні страждання, розділило родини і громади, і пошкодила життєво важливу медичну та соціальну інфраструктуру, підприємства і лінії постачання.


Коротше кажучи, Росія створила одну з найгірших гуманітарних криз у Європі з часів війни на Балканах у 1990-і роки. Ці страждання є прямим результатом російської агресії і закінчаться тільки тоді, коли Росія виведе свої військові сили з України і виконає Мінські угоди, які залишаються найкращим засобом досягнення миру за допомогою реінтеграції підконтрольних Росії районів на сході України.


Росія залишається основною перешкодою на шляху реалізації Мінських угод. Україна зробила все можливе для реалізації угод. Україна прийняла законодавство, яке могло б надати амністію людям, які вчинили злочини в рамках конфлікту. Прийняло законодавство, яке передбачало б так званий «особливий статус» Донбасу.


В грудні 2014 року Україна спробувала провести місцеві вибори на Донбасі згідно з українським виборчим законодавством, але була блокована з боку Росії.


На жаль, Росія, схоже, зробила усвідомлений вибір для збереження статусу-кво. Росія продовжує підтримувати свої маріонеткові режими, так звані «народні республіки» Донецька і Луганська, яким немає місця в конституційному порядку України.


Росія продовжує керувати бойовими діями і підтримувати їх, але їй все ж належить домогтися припинення вогню або виведення своїх сил зі східної України. Нещодавнє провокаційне рішення Росії надати прискорене громадянство Росії для українців на Донбасі створило ще одну серйозну перешкоду для реалізації Мінських угод та реінтеграції контрольованих Росією територій на сході України. Росія має багато зробити, щоб зупинити триваючу агресію проти України.


Між тим, люди, що живуть по обидві сторони лінії фронту, а особливо в контрольованих Росією районах Донбасу, потребують підтримки і допомоги, яка може бути надана українським урядом і міжнародним співтовариством.


Багато що потрібно зробити – в тому числі допомога у розмінуванні районів, де український уряд фактично має контроль, підвищити безпеку перетину кордонів між контрольованими Росією районами і решті частини України, полегшуючи доставку пенсій тим, хто потребує допомоги, стежачи за тим, щоб життєво важливі послуги, такі як газ, вода і електрика були підключені і продовжували працювати.


Ми продовжуємо нашу тісну співпрацю з українським урядом, нашими європейськими союзниками, та міжнародними організаціями для вирішення гуманітарних проблем.


Сполучені Штати надали і будуть продовжувати надавати підтримку в цілях захисту та надання допомоги постраждалим від конфлікту українцям на Донбасі. Це включає психічне здоров’я та психосоціальну підтримку, юридичну допомогу та ремонт критичної інфраструктури.


Звичайно, найкращий крок, який можна зробити, щоб покласти кінець цьому штучному конфлікту, – це щоб Росія прибралася геть зі східної України.


В додаток до наших власних двосторонніх зусилль ми підтримуємо зусилля Німеччини в Нормандському квартеті і роботу ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі.


На жаль, в Росії незацікавлені прогресом протягом останніх 18 місяців.


Вибори президента Зеленського створюють хорошу можливість для активізації зусиль щодо припинення п’ятирічного конфлікту на Донбасі. Президент Зеленський неодноразово повторював прихильність до миру і Мінських угод, щоб полегшити страждання людей в Донбасі і висловив відкритість до творчих підходів, щоб вийти з глухого кута. В цей критичний період вкрай важливо, щоб Сполучені Штати продовжували підтримувати Україну і тісно співпрацювати з новим президентом за його дипломатичним ініціатив.


Я хотів би зустрітися з моїми російськими колегами найближчим часом, але я не знаю, в якому форматі. Я готовий зустрітися з ними, щоб обговорити шлях вперед, якщо Росія серйозно налаштована на прогрес. Я сказав росіянам, що хорошим першим кроком буде для Росії, це звільнити українських моряків і судна, які вона захопила під час невиправданого конфлікту в районі Керченської протоки.


Ми сподіваємося, що Росія нарешті обере мир і буде працювати з нами, щоб покласти край бойовим діям. Між тим, важливо продовжувати зміцнювати Україну і підвищувати її стійкість до протистояння російській агресії і підтримувати поточні реформи для більш тісної інтеграції України з заходом.


Ми будемо продовжувати підтримувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка служить «очима і вухами» світу і конфлікту на сході України і тепер включає в себе приблизно 800 спостерігачів і 420 місцевих співробітників.


Демократична, вільна і процвітаюча Україна створює різкий контраст з тими, хто живе в поліцейській державі другого сорту підконтрольної Росії Донбасі”.


Доповідь на мові оригіналу ви можете прочитати на сайті сенату США.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/06/19/ssha-gotuye-svitovoyi-rozkol-ortodoksalnoyi-hrystyyanskoyi-tserkvy/”

Аналитика