Перший експонат Центру Тимка Падури: на Вінниччині спільно вишиватимуть портрет поета


У 2016 році історик та дослідник з Вінниччини Микола Купчик віднайшов могилу українсько-польського поета, автора відомої пісні "Гей, соколи!" Тимка Падури у селі Махнівка Козятинського району. Творчість поета, відомого свого часу, мало знайома сучасному поколінню. А інформація про нього донедавна була достеменно не перевірена та не систематизована. Під час фестивалю "Гей, соколи", який відбудеться у Махнівці, всі охочі зможуть долучитись до створення першого експонату, який розмістять у Культурно-туристичному центрі Тимка Падури. Деталі розповість кореспондентка Vlasno.info.

Громада Козятинського району та села Махнівка самотужки намагалась популяризувати творчість Падури. Доріжку до його могили розчистили та замовили макет пам’ятника. Проте через відсутність фінансування його встановлення стало поки що неможливим.

Відтак, організатори проекту "Культурно-туристичного центру та Міжнародного фестивалю "Гей, соколи!" вирішили посприяти реалізації цієї благородної справи.

Під час І Міжнародного фестивалю "Гей, Соколи!" усі охочі матимуть можливість долучитись до вишивання портрету Тимка Падури. Для цього потрібно буде внести благодійний внесок у будь-якому еквіваленті. Виручені кошти підуть на закупівлю пам’ятника, а портрет стане першим експонатом у Культурно-туристичному центрі Тимка Падури у селі Махнівка.

padura

У випадку, якщо портрет не встигнуть вишити за час проведення фестивалю, поціновувачі творчості поета зможуть замовити кілька стібків у режимі онлайн на сайті Культурно-туристичного центру.

Нагадаймо, в рамках проекту рідкісну книгу "Українки з нотами Тимка Падури" переклали з польської мови на українську та адаптували під систему сучасної нотації.

Організатор проекту: "Медіа Центр «Власно».

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Вінницької облдержадміністрації, Козятинської РДА, Козятинської районної ради, Козятинської міської ради, Махнівської сільської ради.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Фото: uamodna.com, badfon


Джерело статті: “http://vlasno.info/kultura/6/festivali/item/31733-pershyi-eksponat-tsentru-tymka-padur”

Новости