Гіганти з довгим язиком: що вміли і як виглядали пращури коал, які жили мільйони років тому

Палеонтологи з’ясували, що сімейство вимерлих сумчастих палорхесіди могли важити більше тонни та мали унікальну будову передніх кінцівок.


Про це повідомляє PLoS ONE.


У найбільшого з них, Palorchestes azael була особлива будова передніх кінцівок, бо ліктьовий суглоб був нерухомий, а кістки в ньому перебували під кутом близько 100 градусів по відношенню один до одного. Ймовірно, це якось допомагало гігантам добувати їжу.


Сімейство вимерлих сумчастих Palorchestidae — це родичі нинішніх коал і вомбатів.Палорхестіди були травоїдними і харчувалися корою і листям, або деякими рослинами.


Дослідження останніх років допомогли з’ясувати, як виглядала тварина: у неї була чутлива верхня губа і довгий язик. Крім того, у палорхестід був товстий, м’язистий хвіст, як у кенгуру, який, можливо, і розвинувся, щоб допомагати їм утримуватися у вертикальному положенні.Але, раніше вчені майже не звертали уваги на детальне вивчення анатомії кінцівок цих тварин. Це упущення вирішили виправити австралійські біологи і палеонтологи на чолі з Хезел Річардс з Університету Монаша. Вони проаналізували скам’янілості кінцівок 60 палорхестід з п’яти музейних колекцій в Австралії і однієї колекції з Великобританії. У тому числі вчені досліджували кістки найбільшого з них, одного з останніх представників сімейства, Palorchestes azael, який важив близько 500 кілограмів і був близько 2,5 метрів в довжину.


Їх оцінки показали, що палорхестіди були набагато більші, ніж вважалося дотепер. Судячи з розмірів кінцівок, Palorchestes azael важив більше тонни, а тварини виду P. parvus — 300-400 кілограмів, а не 100, як припускали попередні оцінки.


Як повідомляв "Апостроф", на Сейшельських островах "ожили" птахи, які вимерлі тисячоліття тому.


Крім того, вчені розповіли про "крижаного дракона", який помер мільйони років тому.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/world/2019-09-18/gigantyi-s-dlinnyim-yazyikom-chto-umeli-i-kak-vyiglyadeli-predki-koal-jivshie-millionyi-let-nazad/174748”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]

Теги