У Гончарука ліквідують трудові книжки: як це вплине на українців

Кабінет міністрів почав роботу над законами, які скасують обов’язкове використання трудових книжок.

Об этом сообщает http://ugroza.net

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет в Facebook. Він розповів, якими будуть ключові моменти цієї реформи і що буде використовуватися замість звичних документів.

  • Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.


"Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані", – пояснив Дубілет.

Новини
Відмовляться від трудових і дипломів: у Гончарука анонсували нову реформу
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів.


За словами Дубілета, щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронним цифровим підписом). Також в Кабміні сподіваються підключити туди BankID.

А роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

  • Якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або за допомогою роботодавця. Тоді людині зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім небуде потреби.


  • Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стажі в трудових книжках, забороняти це держава не зможе.


"Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити", – пояснив Дубілет.

У Гончарука ліквідують трудові книжки: як це вплине на українців

Як повідомляв OBOZREVATEL, протягом тижня в Україні запустять систему, завдяки якій силовики не зможуть "кошмарити" вимогами хабарів перевізників вантажів на митницях.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет пропонує всі міністерства розмістити в будівлі КМУ на вулиці Грушевського.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Реформи Зеленського" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/u-goncharuka-likviduyut-trudovi-knizhki-yak-tse-vpline-na-ukraintsiv.htm”