"В Норвегії недопустима навіть думка про можливість фальсифікації на виборах", – ділиться враженнями від поїздки в м. Осло голова центральної виборчої комісії Олег Діденко

Picture
Picture

Нагадаємо, що наразі делегація ЦВК перебуває з навчальним візитом в Королівстві Норвегія. Представники Комісії вивчають кращі практики застосування електронних систем документообігу, діляться враженнями про країну загалом та про вибори, їхню організацією та ставлення громадян до виборів зокрема.

Об этом сообщает http://publicdomainpayday.com

"У норвежців є чому повчитись. Тут стільки зусиль докладається, щоб на вибори прийшло і проголосувало якомога більше людей! Як на рівні популяризації, так і на організаційному рівні: раннє, попереднє, основне голосування. Загальна тривалість – до трьох місяців. Як наслідок – явка у 80%. Норвезький виборець дуже відповідальний. Йому й в голову не прийде продавати свій голос чи пропустити вибори без дуже вагомої на те причини. Це виховується з дитинства. Приклад батьків, постійна популяризація, відповідні розділи у шкільних підручниках. Можливість самим проводити вибори в школі, організовувати їх, голосувати, підраховувати голоси – шкільні вибори норвежці практикують вже кілька десятиліть. Все це в сукупності виховує активного і свідомого виборця, який заслуговує на повагу. Щодо України, то мені дуже хотілось би, щоб через кілька років так ставили в приклад нашого виборця. І ми працюємо над цим", – розповідає Олег Діденко.

Окрім того, в Норвегії діє високо професійний принцип формування органів адміністрування виборів. На належному рівні – технічне оснащення та програмні засоби.

Нагадаємо, що візит в м. Осло відбувається в рамках проекту "Посилення кібербезпеки і прозорості виборчого процесу", який виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на запит Центральної виборчої комісії за підтримки місії США при ОБСЄ, Міністерства закордонних справ Норвегії, урядів Німеччини та Словаччини.

В рамках проекту ЦВК вже активно працює над підвищенням прозорості виборчого процесу. Кожне засідання Комісії транслюється онлайн, розроблено та здійснюється апробація прототипу модельного веб-ресурсу для територіальних виборчих комісій.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії


Джерело статті: “http://www.bagnet.org/news/politics/412308/v-norvegiyi-nedopustima-navit-dumka-pro-mozhlivist-falsifikatsiyi-na-viborah-dilitsya-vrazhennyami-vid-poyizdki-v-m-oslo-golova-tsentralnoyi-viborchoyi-komisiyi-oleg-didenko”