Археологи виявили стародавнє поховання дітей з "прикрасами" з черепів: опубліковано фото

Тіла двух дітей із моторошними "прикрасами" — шоломами із людських черепів — виявили археологи у курганах поблизу поселення Саланго у західному Еквадорі.

Об этом сообщает http://6000amonthblog.com


Світлини незвичайної знахідки опублікувало видання Latin American Antiquity.


Ще у 2014-2016 роках археологи з США та Еквадору розкопали поблизу Саланго два могильники. В одному з них були поховані четверо дітей, в іншому — двоє дорослих, один підліток і ще четверо дітей. Обидва кургани зробили представники культури гуангала близько 100 року до н.е.Найбільше науковців вразили кістяки двух дітей. Одній із них було 18 місяців, другій — від 6 до 9 місяців. На головах у них були шоломи, зроблені із людських черепів. Вони були одягнені на голови кістяків так, що померлий через нього ніби "визирав" на світ. Археологам вдалося встановити, що на голові у старшої дитини був череп дитяти 4-12 років, а голову немовляти прикрасили черепом дитини 2-12 років. Черепи для своєрідних шоломів обробили одразу після смерті дітей, разом із тканинами. Це допомогло кісткам не деформуватися.


Слідів насильницької смерті не виявили ані на похованих у могильнику дітях, ані на черепах. Історики припускають, що моторошні прикраси мали захистити душі померлих дітей у потайбіччі. Усі четверо могли стати жертвами виверження вулкану.Нагадамо, що культура гуангала існувала з 100 по 500 рік до н.е. на західному узбережжі сучасного Еквадору. Гуангальці займалися рибальством, землеробством і полюванням, робили знаряддя і статуетки з каменю, прикраси з мушель, володіли ткацьким ремеслом.


Унікальними археологічними пам’ятками не обділена й Україна. Як повідомляв "Апостроф", наприкінці вересня історики виявили на Мамай-горі в Запорізькій області дивовижну знахідку — поховання скіфського воїна, яке не було розграбовано.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2019-11-22/arheologi-obnarujili-drevnee-zahoronenie-detey-s-ukrasheniyami-iz-cherepov-opublikovanyi-foto/180777”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]