Згадав про Порошенка: Труба прокоментував ухвалення закону, через який його звільнять з посади

Труба подякував своїй команді і слідчим та побажав їм "залишатися професійними та вірними своїм принципам".

Труба прокоментував ухвалений сьогодні закон / фото УНІАН

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба побажав слідчим ДБР "залишатися професійними та вірними своїм принципам".

Про це Труба повідомив у своєму Telegram-каналі.

Об этом сообщает http://bugabooks.com

"Україна понад 20 років чекала на ДБР, і лише за рік – без жодної підтримки, в умовах правового хаосу, всупереч, а не завдяки багатьом процесам, ми створили та запустили в роботу центральний апарат та сім територіальних управлінь. За рік – більше 30 тисяч кримінальних проваджень. Половина з них – по правоохоронцям. 150 – по високопосадовцям, включно з п’ятим президентом України. Це стало основою для тих політичних процесів, які згодом відбулися", — заявив Труба.

Він подякував своїй команді і слідчим та побажав їм "залишатися професійними та вірними своїм принципам".

Також Труба прокоментував ухвалений сьогодні закон щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

"Щодо закону: на жаль, надважливі норми про збільшення кількості працівників та територіальних управлінь були виключені з першочергової версії закону. Ці норми створили би мінімально можливі умови для нормальної роботи слідчих підрозділів, адже наразі вони працюють на межі можливого. Коли одне теруправління охоплює 3-4-5 областей, на одного слідчого – по 100 проваджень, а обласних представництв немає", — зазначив Труба.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 3 грудня, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (№ 2116).

Згідно із законом, чинного директора ДБР Трубу та його заступників звільнять.

Згідно із законом, керівників ДБР обиратиме конкурсна комісія, до якої входитимуть троє членів від парламенту, троє — від президента, троє — від уряду. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

Крім того, законом передбачено, що для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань у справах Майдану слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені, за їхньою згодою, без обов’язкового проведення конкурсу, до ДБР, але не пізніше 11 січня 2020 року.Джерело статті: “https://www.unian.ua/politics/10778927-zgadav-pro-poroshenka-truba-prokomentuvav-uhvalennya-zakonu-cherez-yakiy-yogo-zvilnyat-z-posadi.html”