"Він самоізолювався!" Епіфаній заговорив про примирення з Філаретом

Почесний патріарх Філарет самоізолювався після отримання Україною Томосу, але у Православній церкві України ще сподіваються на його повернення.

Так сказав митрополит Епіфаній у своєму інтерв’ю ВВС Україна. "Владика Філарет досі залишається архієреєм ПЦУ. Якщо ви помітили, то під час проведення Священних Синодів його місце очікує досі. Він самоізолювався, має невелику кількість прихильників, які оточують його, але ми віримо, що він передумає і надалі буде разом із нами", – наголосив предстоятель ПЦУ.

Новини
Ліквідація УПЦ КП: юрист сказав, що чекає на Філарета
Філарет і Епіфаній: конфлікт отримав продовження

Філарет і Епіфаній: конфлікт отримав продовження

За його словами, вони були однодумцями до 15 грудня. "Коли настав відповідний час і ми зуміли провести Об’єднавчий собор, з’ясувалося, що у нього було своє бачення розвитку ПЦУ. З яким не погодилася абсолютна більшість архієреїв і духовенства", – розповів митрополит про конфлікт.

При цьому Епіфаній ще раз наголосив, що ПЦУ вважає Філарета своїм архієреєм.

"Він самоізолювався, а ми очікуємо, що він повернеться до Священного Синоду та використовуватиме свій більш ніж півстолітній досвід архієрейства, досвід керування церквою для того, щоб допомагати церкви рости", – заявив глава ПЦУ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше патріарх Філарет заявив, що ПЦУ нібито не є незалежною через ухвалений статут на об’єднавчому Соборі.

При цьому епопея з ліквідацією УПЦ КП триває. Раніше на бік патріарха Філарета став Окружний адміністративний суд Києва, який заборонив вчиняти будь-які дії з ліквідації церкви.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш "Telegram"-овий каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/vin-samoizolyuvavsya-epifanij-zagovoriv-pro-primirennya-z-filaretom.htm”