Генасамблея ООН ухвалила другу резолюцію, яка засуджує мілітаризацію Криму

За ухвалення резолюції проголосували 63 країни, проти 19, утрималися 66

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного й Азовського морів", у якій є пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території, повідомляє 9 грудня "Укрінформ".

Об этом сообщает http://vnk2.top

За ухвалення резолюції проголосували 63 країни, проти – 19, утрималися – 66.

Генасамблея ООН уже ухвалювала резолюцію про мілітаризацію Криму у грудні 2018 року, однак новий документ доповнили принципово новими положеннями.

Зокрема, у ньому є заклик до РФ "утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру у Криму", а також висловлено стурбованість стосовно використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.

У резолюції нагадують Росії про заборону призивати в армію держави-окупанта осіб з окупованих територій, "у тому числі шляхом тиску чи пропаганди, спрямованих на забезпечення добровільного призову", засуджують використання освіти для залучення до служби в армії і закликають Москву "припинити цю незаконну діяльність".

У документі також приділено увагу соціально-економічним аспектам російської агресії.

"Проблеми безпеки і нарощування військових сил у Чорному та Азовському морях і в подальшому дестабілізують економіку і соціальну сферу, особливо в прибережних регіонах України", – ідеться в документі.

Генасамблея ООН висловлює стурбованість навмисним перешкоджанням руху через Керченську протоку, зокрема "під приводом військових навчань" в Чорному й Азовському морях і Керченській протоці.

Нинішня резолюція, як і попередня, засуджує будівництво мосту через Керченську протоку, що сприяє мілітаризації Криму й "обмежує розмір суден, які можуть дістатися до українських портів на узбережжі Азовського моря".

"Нарощування військової присутності РФ у частинах Чорного та Азовського морів і переслідування торговельних суден ще більше погіршують економічну та соціальну ситуацію у прилеглій Донецькій області, яка вже зазнала збитків від окупації Криму", – ідеться в документі.

Генасамблея ООН також засуджує поїздки російських чиновників у Крим і закликає всі держави – члени ООН утримуватися від візитів у регіон без погоджень з Україною.

Окрім того, резолюція закликає всі держави-члени співпрацювати з ООН "для якнайшвидшого припинення російської окупації Криму та утримуватися від будь-яких угод із РФ щодо Криму, які не відповідають цій меті".

Проєкт резолюції підготували 39 країн, серед яких США, Великобританія, Німеччина, Франція, Україна, Італія, Швеція, країни Балтії, Угорщина, Болгарія та інші.

Прессекретар представництва України в ООН Олег Ніколенко додав у Facebook, що в резолюції є вимога до РФ вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.


https://www.facebook.com/oleg.nikolenko.50/posts/10219954241541629

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-genasambleja-oon-prijnjala-drugu-rezoljutsiju-shcho-zasudzhuje-militarizatsiju-krimu-1478573.html”