Податкові правила в Україні суттєво змінилися

Податкові правила в Україні суттєво змінилися

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Законом запроваджуються міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементація норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності та вдосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Законом внесено зміни до чинного законодавства в частині розгляду матеріалів перевірки, який здійснюватиметься колегіально постійно діючим органом контролюючого органу — комісією з питань розгляду заперечень.

Крім того, удосконалено процедуру оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення постійного дорадчого органу при центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, а саме Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків, до повноважень якої належатиме розгляд скарг на рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику у передбачених Податковим кодексом випадках.

Закон прийнято з необхідними техніко-юридичними правками. Проект Закону зареєстровано за №1210.

Народний депутат України Ярослав Железняк зазначив, що Закон допоможе боротися з офшорами за міжнародними стандартами.

З’явилися нові зміни в інтересах платників податків та інвесторів:

  • встановили поріг податкового боргу, з якого податкова може «скидати» підприємців зі спрощеної системи. Зараз втратити право на єдиний податок можна навіть за борг в 1 грн у двох кварталах поспіль;
  • підвищили ліміти доходів для «спрощенців» 1-3 групи до 1, 5 та 7 млн грн відповідно;
  • додали запобіжник від тиску на бізнес та позапланових перевірок податкової міліції на підставі ухвали слідчого судді. Раніше були випадки, коли правоохоронцям дозволяли проводити перевірки одразу тисячі підприємств без обґрунтованих підстав;
  • зменшили розмір нарахованих з 2017 року штрафів за несвоєчасну реєстрацію окремих категорій податкових накладних ПДВ, які платники вже оскаржують в судах;
  • дали можливість реально запрацювати нормі, яка звільняє дивіденди від оподаткування ПДФО, якщо інвестор спрямовує всю суму у статутний капітал підприємства.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада підтримала правку щодо підвищення лімітів ФОП.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/laws/158986-podatkovi-pravila-v-ukrayini-suttyevo-zminilisya”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]