Справи Вілкула та Колєснікова закрили за строком давності

Суд закрив справи Вікула та Колєснікова взимку 2020 року

Жовтневий суд Дніпра звільнив колишніх нардепів партії "Опозиційний блок" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова від кримінальної відповідальності за строками давності. Про це 27 лютого повідомив "Судовий репортер" із посиланням на дані Єдиного реєстру судових рішень.

Об этом сообщает Руспрес

Вілкула та Колєснікова обвинувачували за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. За такі злочини передбачено до шести років позбавлення волі, а строк давності притягнення до кримінальної відповідальності становить 10 років. Однак після спрямування справ до суду обвинувачення змінили на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК, що є вже злочином середньої тяжкості та зі строками давності п’ять років. Це дало змогу захисту клопотатиме про закриття справ, зазначає видання.

Справу Вілкула суд закрив 28 січня. За версією слідчих, Вілкул під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їхнє цільове призначення на землі промисловості. Унаслідок цього майже 2 тис. пайовикам було завдано збитків на суму понад 12 млн грн, а державі – на суму майже 500 тис.₴

Адвокат екснардепа подав клопотання про звільнення його від відповідальності та закриття справи за строками давності. Водночас сторона захисту зазначила, що вважає кримінальне провадження політично мотивованим, а всі дії Вілкула – законними й обґрунтованими. Адвокат стверджував, що в діях його підзахисного немає не тільки складу злочину, але й самої події злочину. Вілкул дав письмову згоду на припинення справи, також заявляючи, що не вважає себе винуватим.

Прокурор і представник Дніпропетровської обласної ради не заперечували проти задоволення клопотання. А від голів селищних рад та колгоспів надійшли заяви, що вони згодні зі зміною обвинувачення.

Суддя зазначив, що встановлення провини особи не вирішували, але прокурор і представники потерпілих можуть звернутися до суду про відшкодування збитків у порядку цивільного судочинства.

13 лютого суд закрив і справу Колєснікова, який за часів президента України Віктора Януковича був головою Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном. Його підозрювали у причетності до незаконної приватизації виробничого та лабораторно-побутового корпусу державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Облоги" у Дніпрі загальною площею майже 7 тис. м². Державі було завдано шкоди, що перевищує 16 млн грн, стверджують у прокуратурі.

Обвинувачений і його захисник так само заявили, що не визнають провини. Колєсніков пов’язав обвинувачення зі своєю діяльністю як опозиційного політика, але, оскільки строки давності притягнення до відповідальності сплили, то він не заперечував проти звільнення від кримінальної відповідальності та закриття справи.

Зазначено, що рішення у справах Вілкула та Колєснікова ухвалювв один і той самий суддя – Сергій Мельниченко.

У 2018 році тодішній генпрокурор Юрій Луценко двічі подавав до Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності тодішніх нардепів Вілкула та Колєснікова. Тоді Рада не підтримала рішення про зняття з них недоторканності.

6 вересня 2019 року Вілкулу та Колєснікову оголосили про підозру (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

16 вересня стало відомо, що суд відпустив нардепів на поруки нардепа-самовисуванця Дмитра Шпенова. 16 жовтня справи передали до суду.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-spravi-vilkula-ta-kolesnikova-zakrili-za-terminom-davnosti-1488745.html”

Теги