Лукашенко заявив про "спонукання" Білорусії до інтеграції з Росією

Лукашенко заявил о "понуждении" Белоруссии к интеграции с Россией

Москва. 27 лютого. INTERFAX.RU – Президент Білорусії Олександр Лукашенко говорить про готовність країни до подальшої інтеграції з Росією, але заявляє про “спонукання” з російської сторони.

Об этом сообщает Руспрес

“Ми залишаємося, як завжди, прихильні реальної інтеграції без спонукання до інтеграції. Новий термін з’явився в союзі – “примушування до інтеграції”. І дивно, що почалося це з примушування до інтеграції Білорусі”, – сказав Лукашенко на зустрічі з головою колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Михайлом Мясниковичем в четвер у Мінську. Президента цитує державне агентство “БелТА”.

В якості позитивного прикладу інтеграційної взаємодії Лукашенко згадав першого президента РФ Бориса Єльцина. “Ще разом з першим президентом Росії Борисом Єльциним білоруська сторона завжди ініціювала реальну інтеграцію Росії та Білорусі, економік, життя людей і так далі. Зберігаючи суверенітет і незалежність”, – сказав білоруський лідер.

“Ми тоді (в часи Єльцина – ІФ) взагалі не говорили про те, що хтось повинен втратити суверенітет і незалежність. При всіх складнощах в ті часи ми знаходили розв’язки складних питань. Коли розбагатіли, особливо Росія, почалися незрозумілі штовханина і метушня. І, як я вже сказав, спонукання до інтеграції”, – знову підкреслив президент Білорусії.

При цьому, за його словами, це спонукання супроводжується масштабною пропагандою в російських ЗМІ. Лукашенко повідомив, що подав президентові РФ Володимиру Путіну відповідну добірку публікацій.

В середині лютого білоруський лідер заявляв, що керівництво Росії звучать натяки на можливість приєднання республіки до РФ в обмін на єдині ціни на енергоносії.

В даний час Росія і Білорусь ведуть узгодження “дорожніх карт” за інтеграцію в рамках оновленої програми дій для створення союзної держави. Планується, що всі інтеграційні дорожні карти вступлять в силу з 1 січня 2021 року.



Джерело статті: “http://povin.com.ua/278832-27-02.html”

Теги