Уряд хоче скасувати адмінарешт за виробництво і придбання наркотиків у невеликих обсягах

Уряд хоче= скасувати= адмінарешт= за= виробництво= і= придбання= наркотиків= у= невеликих= обсягах
Уряд хоче скасувати адмінарешт за виробництво і придбання наркотиків у невеликих обсягах

Законопроект має розглянути Верховна Рада

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді скасувати адміністративний арешт за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів і психотропних речовин без мети збуту в невеликих обсягах, йдеться в законопроекті №6401, зареєстрованому в парламенті 20 квітня.

Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). У випадку прийняття цього законопроекту незаконне виробництво чи придбання невеликих розмірів наркотиків каратиметься або штрафом, або громадськими роботами.

Чинна редакція статті 44 КупАП передбачає, що незаконне виробництво та придбання наркотиків карається штрафом від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-850 грн) або громадськими роботами від 20 до 60 годин, або адмінарештом до 15 діб. Кабмін пропонує вилучити норму про адмінарешт і збільшити мінімальний розмір штрафу з 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів (510 гривень).

Законопроект також передбачає скасування адмінарешту за керування несправним транспортним засобом і управління транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Крім того, адмінарешт пропонується відмінити у разі, якщо людина порушила повторно протягом року порядок організації мітингів і демонстрацій.

Уряд також пропонує зменшити термін розгляду апеляції у справах про застосування адмінарешту з 20 до 3 днів.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що до таких змін вирішили вдатися, через те, що засуджені не мають достатньо часу для оскарження рішення судів. У випадку призначення адмінарештів постанови судів виконуються негайно і оскаржити це засуджений може лише після того, як повністю відбуде покарання. А це порушує практику Європейського суду з прав людини, який вказує, що за таких умов не має можливості оскаржити рішення суду.