Як Сполучені Штати Америки справляються з COVID-19 – The Economist


Америка пройшла похмуру межу в 100 000 смертей від нового коронавірусу, який почав поширюватися пів року тому. Багато американців вважають, що їхній президент жахливо впорався з епідемією, що їх країна постраждала від неї особливо сильно і що між цим існує простий причинно-наслідковий зв’язок. 100 000 чоловік, які не включають у себе інші смерті, помилково приписані іншим хворобам, це вище, ніж в будь-якій іншій країні. Їх зазвичай порівнюють з 60 000 американських жертв у війні у В’єтнамі. Годинник смерті Трампа на Таймс-сквер намагаються показати, скільки життів коштувала нездатність президента: коли ми вийшли в друк, їх було 60 262. Однак це широко поширене переконання, що Америка зазнала невдачі через Дональда Трампа, не підтримується цифрами. Принаймні, поки, пише The Economist.

Об этом сообщает Слон

Офіційний рівень смертності в Америці приблизно такий же, як і в Європейському союзі, який також має надмірну смертність, але має менш нестійких лідерів і загальну соціальну медичну допомогу. В цілому, Америка виявилася трохи гірше Швейцарії і трохи краща Нідерландів, жодна з цих країн не є неспроможною державою. Нью-Йорк постраждав приблизно так само сильно, як Ломбардія в північній Італії; Каліфорнія почала діяти раніше і в даний час ситуація в ній схожа на Німеччину; досі сільські штати, як і центральна Європа, були врятовані від гіршого. Це відображає дві речі, обидві з яких будуть мати значення зараз, коли Америка знову відкриється, перш ніж вона повністю візьме вірус під контроль.

По-перше, COVID-19, коли він вперше вдарив, проявив байдужість до президентів і їх планів. По всьому світу вірус вбивав у великих, щільних і сполучених містах, таких як Нью-Йорк, Лондон і Париж, де люди тісняться разом, включаючи притулки, бойні та в’язниці. У деяких країнах, включаючи Америку, тестування було затягнуто бюрократичною тяганиною.

Побачивши, що відбувається в Китаї, містер Трамп міг би діяти швидше, як це зробили Тайвань, Сінгапур і В’єтнам. Він не зміг зробити те, що зазвичай очікувалося від американського президента в умовах кризи, наприклад, дати чіткі урядові рекомендації або координувати федеральну відповідь. Замість цього він рекламував засоби захисту шарлатанів і витрачав час, коли Америка проходила через свою похмуру прірву, на поширення інформації про підозру щодо системи голосування, звинувачуючи телеведучого у скоєнні вбивства, яке ніколи не відбувалося. Все це ганебно і може дорого відгукнутися. Тим не менш, буде дуже заманливо зробити висновок про те, що президентські невдачі несуть більшу частину провини за поширення COVID-19 по всій Америці, однак реальність складніша.

Це приводить до другої характеристики, реакції країни на COVID-19. Вірус завжди буде небезпечний для населення з високим рівнем бідності, ожиріння і таких захворювань, як діабет, особливо серед меншин. Але, значною мірою, інші верстви уряду пристосувалися навколо дірки, де мав бути президент. Федеральна система обмежила збиток завдяки децентрализованному прийняття рішень. Обмежувальні заходи залежать від штату, міста і округу. Каліфорнія відреагувала, як тільки побачила випадки зараження. На північному сході губернатори в основному ігнорували Білий дім і продовжили боротьбу з хворобою, заробивши для республіканських губернаторів Меріленда і Массачусетсу ворожнечу президента, але високі оцінки схвалення. У Флориді, незважаючи на те, що губернатор неохоче вводив обмежувальні заходи, чиновники все одно пішли на це.

Всупереч вимогам загальнонаціональних правил, децентралізований підхід – це сила, а не слабкість, і вона стане ще сильніше, коли пандемія пройде. У найбільш організованих штатах, в яких створені можливості для тестування, це допомагає забезпечити швидке виявлення спалахів і відповідно скоригувати правила. Оскільки кожен регіон відрізняється, це більш ефективно, ніж загальнонаціональний підхід.

Один із способів, яким демократії можуть боротися з цим вірусом, — це використовувати резерви довіри. Люди повинні вести себе так, щоб захищати співгромадян, з якими вони ніколи не зустрічалися, навіть якщо вони самі себе добре почувають. Американці довіряють своїм місцевим чиновникам набагато більше, ніж президенту або федеральному уряду. І коли справа доходить до громадської охорони здоров’я, місцеві чиновники мають реальну владу. Без цієї врівноважувальної сили Америка сьогодні може виглядати як Бразилія, де президент з любов’ю до гидроксихлорохину і відразою до масок завдає шкоди.

Якщо відповідні заходи громадського здоров’я в Сполучених Штатах поки збігаються з відповідними заходами в Європі, їх економічний відповідь на вірус може виявитися краще. Правда, рівень безробіття в Америці становить 15%, що вдвічі більше, ніж в ЄС. Тим не менш, в Європі більшість урядів захищають робочі місця, які можуть перестати існувати після припинення карантину, замість того, щоб зосередити допомогу на безробітних, як в Америці. ЄС, ймовірно, відкладає болісне коригування. Конгрес з великим двопартійною більшістю, домовився про набагато більше фінансове стимулювання, ніж під час фінансової кризи десять років тому. З демократом в Білому домі і Сенатом, контрольованим республіканцями, Америка могла не отримати відповіді, який був би таким швидким або таким великим.

У Америки ще попереду важкий шлях. Якщо щоденні смертельні випадки залишаться на сьогоднішньому рівні, який відзначається як знак того, що пандемія слабшає, до кінця року загинуть ще 100 000 чоловік. Щоб запобігти цьому, Америці необхідно працювати з системою, яка у неї є, довіряючи місцевим політикам, щоб збалансувати ризики повторного відкриття з витратами на карантин.

В найближчі місяці інфраструктура, побудована під час карантину, повинна зарекомендувати себе. Оскільки кількість випадків зараження у деяких штатах ще не зменшилася, вірус може спалахнути в нових місцях, що потребує цільових обмежень. Здатність до тестування, життєво важлива для виявлення скупчень інфекції, збільшилася, але в деяких місцях все ще відсутня. Практично у всіх штатах відсутні кошти відстеження контактів, необхідні для визначення того, хто потребує тестування та карантині. При розгляді питання про те, як скасувати фінансову підтримку, Конгрес повинен пам’ятати про це.

Те, що Америка і Європа однаково успішно впоралися з цією пандемією, не звільняє Трампа від відповідальності. Це перша міжнародна криза з 1945 року, коли Америка не тільки відкинула світове лідерство, але і, урізавши фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я, активно підірвала скоординовані міжнародні дії. Це має значення, так само як і нездатність Трампа дотримуватися послідовної ідеї або говорити з країною словами, які не дратують половину населення. Однак через чотири роки після обрання Трампа час дивуватися його поведінці давно минув. На щастя, його фігура мала менше значення, ніж думає більшість американців.

Раніше повідомлялося, що республіканці ризикують втратити Сенат через реакції Трампа на коронавірус. Сьогодні у них 53 крісла зі ста.

Нагадаємо, що адміністрація Трампа знову не опублікує прогнози для економіки США. Таке вже було в 2017 році через шатдаун.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/yak-spolucheni-shtati-ameriki-spravlyayutsya-z-covid-19-the-economist-349358_.html”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]