У Міноборони РФ назвали "словесним подвигом" прохід есмінця ВМС США в Японському морі

 Есмінець USS McCampbell

У Міністерстві оборони Росії прокоментували прохід есмінця USS McCampbell ВМС США поблизу затоки Петра Великого в Японському морі.

У заяві офіційного представника відомства Ігоря Конашенкова, яка є в розпорядженні Комерсанта, вказується, що поява американського військового корабля було рутинною процедурою і не порушувала міжнародних норм.

За даними російської сторони, есмінець "не наближався до російських територіальних вод ближче, ніж на 100 км", а за його пересуванням "в безпосередній близькості" спостерігали протичовновий корабель Тихоокеанського флоту РФ Адмірал Трибуц і літаки морської авіації.

Конашенков зазначив, що Росія вважає заяву представника Тихоокеанського флоту США про те, що есмінець пройшов поблизу затоки Петра Великого, щоб оскаржити надмірні морські претензії Росії, "словесним подвигом".

"Якщо екіпаж американського есмінця і "продемонстрував" що-небудь, то це свою невдалу спробу на максимальній швидкості піти від сил Тихоокеанського флоту, які супроводжували його", — додав він.

Нагадаймо, що 5 грудня ескадрений міноносець USS McCampbell ВМС США в межах операції Вільна навігація пройшов в безпосередній близькості від затоки Петра Великого, яка омиває береги РФ. У ВМС США заявили, що США не визнають претензії Росії в Японському морі.

Затока Петра Великого є найбільшою затокою в Японському морі. На березі затоки розташовані російське місто Владивосток і пункт базування Тихоокеанського флоту Росії.

Читайте у новому номері
журналу НВ

  • Люди НВ: 18 українців, які рухають країну вперед
  • Головні ризики та досягнення у держбюджеті-2019
  • Україна йде на рекордний врожай у своїй історії
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/u-minoboroni-rf-nazvali-slovesnim-podvihom-prokhid-esmintsja-vms-ssha-v-japonskomu-mori-2511832.html”