Винищувачі США перехопили російські Ту-95 і Су-35 над Аляскою

У Москві вважають, що не порушили американських повітряний простір і нічого поганого не зробили.

ВПС США перехопили російські Ту-95 над Аляскою / фото topwar.ru

Ядерні стратегічні бомбардувальники Росії пролетіли над узбережжям Аляски, змусивши ВПС США підняти у небо винищувачі й перехопити їх. У міністерстві оборони РФ визнали, що «чотири стратегічних ракетоносців Ту-95МС російських аерокосмічних сил провели плановий виліт над нейтральними водами Чукотського, Берингового й Охотського морів, а також вздовж західного узбережжя Аляски й північного узбережжя Алеутських островів».

Як повідомляє Newsweek, весь політ, згідно із заявою Москви, тривав 12 годин. І на певному етапі «російські літаки супроводжували F-22 ВПС США». У російському Міноборони наголосили, що пілоти таких бомбардувальників виконують регулярні польоти над нейтральними водами Арктичного, Північного, Чорного і Каспійського морів, а також Тихого океану. І, на думку, російської сторони, у тому, що американські літаки перехопили їх над Аляскою, немає нічого поганого.

У цей час, в США теж підтвердили цей контакт з російськими літаками. Командування Північно-Американської аерокосмічної оборони (NARAD) повідомило про перехоплення російських літаків.

Однак, додали, що серед них були також винищувачі Су-35, які супроводжували бомбардувальники Ту-95МС. Американська сторона стверджує, що російські пілоти увійшли у виключну зону повітряної оборони Аляски, однак лишалися у міжнародному просторі.

«Винищувачі NORAD перехопили російські бомбардувальники й винищувачі, які увійшли в зону повітряної оборони Аляски 20 травня. Два Ту-95 були перехоплені двома F-22. Другу групу з двох Ту-95 і двох Су-35 перехопили додаткові F-22», — повідомили в США.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/world/10558026-vinishchuvachi-ssha-perehopili-rosiyski-tu-95-i-su-35-nad-alyaskoyu.html”