Ердоган зробить необхідні кроки щодо Сирії тільки після зустрічі з Путіним


У понедельк, 21 жовтня, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара зробить "потрібні" подальші кроки в північно-східній Сирії після його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, пише Reuters.

Об этом сообщает http://kompromat.icu со ссылкой на портал Грамотей

Зустріч двох президентів має відбутися 22 жовтня в Сочі. В день, коли закінчується п’ятиденна угода про припинення вогню, укладена за співпрацьою Вашингтона.

"Ми обговоримо цей процес з Путіним, і після цього зробимо необхідні кроки", — сказав Ердоган на форумі в Стамбулі.

При цьому, глава турецької республіки не розповів про деталі майбутньої зустрічі.

За словами президента Туреччини, зустріч з Путіним він сприймає як "ще одну фазу процесу створення зони безпеки в Сирії".

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка".

Євросоюз, НАТО і Ліга арабських держав засудили Туреччини і закликав Анкару припинити операцію в Сирії. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв’язку з вторгненням Туреччини в Сирію.

США запровадили санкції проти Міністерства оборони і Міністерства оборони Туреччини. При цьому Трамп наказав вивести з півночі Сирії американські війська, які були для Туреччини стримуючим фактором. На тлі турецького наступу курди уклали союз із режимом Башара Асада.

17 жовтня після переговорів з віце-президентом США Майком Пенсом і держсекретарем Майком Помпео Ердоган погодився на 120 годин призупинити операцію "Джерело ируу", яку турецька армія за підтримки підконтрольних їй формувань веде проти сирійських курдів. За цей час курди повинні покинути 30-кілометрову буферну зону на сирійсько-турецькому кордоні. Таким чином, США дали зрозуміти, що не перешкоджатимуть створенню підконтрольної Туреччини "зони безпеки" на північному сході Сирії.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/erdogan-zrobit-neobhidni-kroki-schodo-siriyi-tilki-pislya-zustrichi-z-putinim-326888_.html”