НАШІ ГРОШІ – Член виконкому Кернеса упівторадорога збудує житло для СБУ в Маріуполі за 111 мільйонівГоловне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях 17 жовтня за результатами тендеру замовило ПрАТ «Трест Житлобуд-1» будівництво житла в Маріуполі на 111,00 млн₴ Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Об этом сообщает http://biznesfakty.com


До кінця 2021 року по пр. Миру, 119-а збудують дев’ятиповерховий будинок із даховою котельнею, трансформаторною підстанцією, автостоянкою, майданчиками, благоустроєм.


За оприлюдненим замовником проектом, загальна площа 90 квартир становитиме 5 533 кв. м. Тобто будівництво коштує близько 20 тис₴ за «квадрат». У грудні 2018 року Мінрегіонрозвитку встановило опосередковану вартість будівництва житла з нуля для Донецької області на рівні 12 446₴, що принаймні в півтора раза дешевше.


Крім того, раніше у жовтні Управління СБУ в Закарпатській області замовило іншій фірмі будинок на 96 квартир невідомої площі якраз у півтора раза дешевше – за 73,80 млн₴


Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання із ринковими цінами на предмет можливого завищення.


На заробітну плату піде 11,43 млн₴, тобто 10% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 1,42 млн₴ Ціна угоди всього на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 115,41 млн₴


«Трест Житлобуд-1» належить Олександру Харченку, колишньому депутату Харківської облради від Партії регіонів, а нині – члену виконкому Харківської міськради. Він також володіє ПрАТ «Південспецатоменергомонтаж», яке часто виступає субпідрядником.


Єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Сервісінвестбуд» директора Сергія Челнокова, який володіє ПП «Даниил», ТОВ «Даниил-Логістік» і ТОВ «Ласкаво». Воно принесло аналогічний договір за 2016 рік із ДочП «Інгаз» (припинено) ТОВ «Кріоспектр» Петра Бобровського, Олексія і Сергія Ваксманів про роботи з будівництва ангару на 450 тис₴


Усього у 2008-2017 роках «Сервісінвестбуд» отримав дрібних підрядів на 33,80 млн₴


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2019/10/22/chlen-vykonkomu-kernesa-upivtoradoroha-zbuduie-zhytlo-dlia-sbu-v-mariupoli-za-111-mil-yoniv/”