Президент Нігерії змушений доводити, що не помер


Президент Нігерії Мухаммаду Бухарі спробував розвіяти чутки про те, що він нібито помер і його замінив двійник. У соцмережах раніше висловлювалися припущення, що замість справжнього президента перед публікою постає якийсь суданець на ім’я Джубріл, – інформує 1NEWS.


75-річний Бухарі має намір брати участь у президентських виборах у лютому 2019 року, проте з 2015 року він має серйозні проблеми зі здоров’ям. У 2017 році він на три місяці поїхав до Британії, взявши лікарняний.


Виступаючи на кліматичній конференції ООН в Польщі, нігерійський лідер назвав плітки про своє здоров’я “невігласькими і безбожними”.


“Багато хто сподівався, що я помер під час хвороби. Дехто навіть звертався до віце-президента з проханням призначити їх його заступниками, вважаючи, що я помер. Це, звичайно ж, дуже збентежило його (віце-президента). Він приїжджав до мене в Лондон, коли я видужував … Це насправді я, запевняю вас “, – сказав Бухарі.


Президент визнав, що “ніколи за все своє життя так важко не хворів”, однак не уточнив природу своєї недуги і запевнив, що повністю вилікувався.


Колишній віце-президент Нігерії – 72-річний Атіка Абубакар – вважається головним суперником Бухарі на майбутніх виборах.


Опозиція має намір акцентувати увагу виборців на проблеми зі здоров’ям у нинішнього президента, однак Бухарі стверджує, що він “все ще сповнений сил”.


Чутки про погіршення здоров’я політика почали циркулювати Facebook, Twitter та інших соцмережах в кінці минулого року, і пости з таким змістом набрали понад 500 тисяч переглядів.


Серед тих, хто розпускає ці чутки, були колишній президент країни Гудлак Джонатан, а також лідер сепаратистського угрупування “Корінні народи Біафри” Ннамді Кану.


Багато нігерійців здивувалися через те, що президент Бухарі вирішив відповісти на твердження про те, що у нього нібито є двійник на ім’я Джубріл.


Такі заяви протягом декількох місяців сприймалися як інтернет-жарт або брехливі новини й ігнорувалися багатьма серйозними медіа-ресурсами.


Однак ця інформація використовувалася недоброзичливцями Бухарі, аби привернути увагу до його проблем зі здоров’ям.


Всупереч очікуванням помічників президента, його заява про те, що він “не є клоном”, може лише посилити інтерес до його здоров’я в той час, як він готується до виснажливої ​​виборчої кампанії.


Джерело: ВВС Україна


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/prezident-nigeriyi-zmusheniy-dovoditi-shho-ne-pomer.html”