Президент Сирії назвав Ердогана злодієм


Під час відвідування сирійських військ на одній з ділянок фронту в провінції Ідліб, 22 жовтня, президент Сирії Башар Асад назвав главу турецької республіки Реджепа Тайіпа Ердогана злодієм, повідомляє Washington Times.

Об этом сообщает http://probusinessltd.com со ссылкой на портал Грамотей

"Він — злодій. Він вкрав заводи, пшеницю і нафту і тепер краде землю", — сказав глава Асад. Він додав, що для Сирії важливі всі її території, однак зараз першорядне увагу приділяється військової ситуації.

Асад зазначив, що для ворогів країни Ідліб був плацдармом.

"Зазвичай плацдарм знаходиться на передовій, але в нинішній ситуації битва йде на сході, а плацдарм — на заході, щоб розосередити сили Сирійської арабської армії", — пояснив він. Президент знову підкреслив, що битва за Ідліб — основа для припинення хаосу і тероризму у всій країні.

22 жовтня, Ердоган заявив, що якщо до завершення перемир’я на північному заході Сирії, оголошеного 17 жовтня на п’ять днів, США не виконають даних Анкарі обіцянок, Туреччина відновить військову операцію.

Раніше, після переговорів з віце-президентом США Майком Пенсом і держсекретарем Майком Помпео Ердоган погодився на 120 годин призупинити операцію "Джерело миру", яку турецька армія за підтримки підконтрольних їй формувань веде проти сирійських курдів. За цей час курди повинні покинути 30-кілометрову буферну зону на сирійсько-турецькому кордоні. Таким чином, США дали зрозуміти, що не перешкоджатимуть створенню підконтрольної Туреччини "зони безпеки" на північному сході Сирії.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка".

Євросоюз, НАТО і Ліга арабських держав засудили Туреччини і закликав Анкару припинити операцію в Сирії. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв’язку з вторгненням Туреччини в Сирію.

США запровадили санкції проти Міністерства оборони і Міністерства оборони Туреччини. При цьому Трамп наказав вивести з півночі Сирії американські війська, які були для Туреччини стримуючим фактором.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/prezident-siriyi-nazvav-erdogana-zlodiyem-326997_.html”