Конфлікт вичерпано: Київ і Софія порозумілися щодо Болграду на Одещині

<span>Між Україною і Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської спільноти в Україні</span> — Конфлікт вичерпано: Київ і Софія порозумілися щодо Болграду на Одещині
Між Україною і Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської спільноти в Україні
Фото: МЗС


У Міністерстві закордонних справ України заявили, що вирішили з Болгарією суперечку щодо Болградського району

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Між Україною і Болгарією більше немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади на українській території. Про це ввечері в п’ятницю, 22 травня, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Як відомо, до цього між країнами виникла конфліктна ситуація через поділ Болградського району Одеської області.


У МЗС повідомили, що 22 травня це питання під час зустрічі обговорили заступник глави МЗС України Василь Бондар і посол Болгарії Костадин Коджабашев.


«Дипломати завжди знаходять спільну мову. Між Україною і Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади в Україні. Ми домовилися вирішувати всі актуальні питання в конструктивному дусі», — зазначив Бондар.


Зокрема, в МЗС запевнили болгарського посла, що адміністративно-територіальна реформа не впливає на рівень забезпечення прав болгарської громади в Одеській області. При цьому посол Болгарії наголосив на важливості збереження національної, культурної та мовної ідентичності болгарської громади в Україні.


Також Бондар подякував Коджабашеву за готовність передати Україні гумдопомоги у вигляді медичних засобів.


Як повідомлялося, кілька днів тому уряд Болгарії прийняв декларацію, в якій виступив проти поділу Болградського району Одеської області, так як це нібито порушує цілісність болгарської громади.


У відповідь в МЗС України заявили, що питання адміністративно-територіального устрою України відносяться виключно до компетенції української державної влади.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/odesa/news/konflikt-vicherpano-kijiv-i-sofiya-porozumilisya-shchodo-bolgradu-na-odeshchini--681978.html”