Справа Фірташа: джерело з оточення олігарха розкрило цікаві деталі

Відкрита в США кримінальна справа проти Дмитра Фірташа сфабрикована в інтересах його американського бізнес-партнера.


Такою думкою з "Апострофом" поділилося джерело, близьке до оточення Фірташа.


Співрозмовник видання нагадав, що Фірташа в США звинувачують у спробі підкупу індійських чиновників для укладення угоди про видобуток титану для Boeing. Метал повинні були продавати в США. Це дало Штатам можливість домагатися видачі їм українського олігарха.


"Структури Фірташа і одного з американських бізнесменів придбали завод в Угорщині — можливо, металургійний. Згодом Фірташа "кинули". Коли він почав або судитися, або погрожувати судом партнеру зі Штатів, з’явився індус, який заявив, що ось ця людина пропонувала йому $15 млн. Тому ця справа шита білими нитками. Але історія знає безліч таких випадків, які закінчувалися вироками. Легенди про американське правосуддя — лише легенди, на жаль", — розповів співрозмовник видання.


16 липня міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію Фірташа. У США йому загрожує 50 років в’язниці. У той же час в Австрії відновили судовий процес у відношенні українського олігарха.


Дмитро Фірташ є власником міжнародної групи компаній Group DF, яка спеціалізується на хімічній, титановій, газовій промисловості та в банківській сфері.


Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа" — Як Фірташ застряг в Австрії: хто блокує його видачу в США.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/world/europe/2019-07-19/delo-firtasha-istochnik-iz-okrujeniya-oligarha-raskryil-interesnyie-detali/169334”