Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая

Міністерство культури готується до реставраційних робіт фасаду костелу Святого Миколая у Києві. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр культури Володимир Бородянський, повідомляє Хмарочос.

Об этом сообщает Футляр от виолончелиЗа його словами, на реставрацію фасадів у державному бюджеті на 2020 рік заплановано близько 50 мільйонів гривень. Мінкульт вирішив спрямувати кошти на костел, адже той вимагає негайної реставрації.


Торік релігійна громада пропонувала передати будівлю київського костелу з держвласності у власність Римо-Католицької Церкви. Католики запевняють, що таким чином вдасться врятувати споруду від подальшого руйнування. Настоятель костелу повідомляв, що від фронтона відколовся шматок вагою близько ста кілограмів і впав біля входу до храму.


У 2019 році на ремонт костелу в державному бюджеті було закладено менш як 80 тисяч гривень.


Збудований у 1899-1909 роках за проектом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.


Зараз костел ділять між собою Будинок органної та камерної музики та парафія святого Миколая Римо-Католицької Церкви в Україні.


Торік Мінкульт зобов’язав КМДА та Фонд держмайна підшукати нове приміщення для Будинку органної та камерної музики.


Джерело статті: “https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/78886/”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]