Політичне протистояння у Чернівецькій міськраді загострюється, опоненти нового мера підключили прокурорських

Політичне протистояння у Чернівецькій міськраді загострюється, опоненти нового мера підключили прокурорських
Політичне протистояння у Чернівецькій міськраді загострюється, опоненти нового мера підключили прокурорських

25 лютого депутати ще від двох партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто" Василя Продана склали присягу у сесійній залі Чернівецької міськради.

Об этом сообщает Сити невс

Хто непоінформований — це дві політсили, якими управляє Василь Продан, подроблені для кращого результату на місцевих виборах. Результат виявився таким собі, Віталій Михайлішин програв вибори Роману Клічуку, нинішньому меру, а "Рідне місто", де у списках сам Продан, зайшло у раду трьома людьми, причому, від недавно приєднаного до Чернівців приміського села Коровія. Схоже, там у цих новоявлених селян непересічний авторитет.

З огляду на такі результати можна стверджувати, що дроблення на дві партії користі не дало. Як і судові позови проти партії Володимира Мороза і Романа Клічука — "Єдина Альтернатива".

У невеликих Чернівцях всі знають, хто є хто, а суддям доводиться ходити вулицями поміж сторонами процесу, дивитися людям в очі, тож якихось радикальних рішень суди не напродукували.

Підвела депутатів, які вскочили в останній вагон Чернівецької міськради цього скликання, і спроба підкилимних ігор на рівні ТВК. Але і тут вдарили у штангу і лише нашкодили собі та проваландалися на стороні, коли інші депутати вже приймали низку необхідних рішень.

Щоби припинити чернівецьку комедію, довелося навіть втрутитися ЦВК, і лише після цього її втручання обрані депутати отримали нарешті мандати і склали присягу. Це, вірогідно, у найближчій перспективі ключові гравці опозиції у чернівецькій Ратуші.

І хоча Роман Клічук, більше за протоколом, а не від захвату привітав прибульців з початком роботи і висловився щодо необхідності плідної співпраці для міста та містян, голуби миру ще над Чернівцями не закружляли.

Холодна вона чи гаряча, відкрита чи підкилимна — війна залишається війною. А завдання, які виношують чернівецькі політики у своїх кулуарах, потребують реалізації, причому, негайної, інакше — політичне узбіччя. Козирі затруться, колода залойожиться. Тим більше, що в чернівецькому політикумі активно і конкурентно працюють центробіжні сили.

Свій жетон від метрополітену постійно намагається вкинути в усі політичні процеси в області колишній губернатор і народний депутат від ОПЗЖ Михайло Папієв. Він має репутацію досвідченого стратега та інтригана, причому, настільки утверджену, що його ім’я опоненти політичних чвар використовують там, де його вуха навіть не проглядаються за якимись діями. Його іменем лякають обивателів і їхніх дітей проти ночі.

Будь-яка політична оборудка, якщо до неї хоч якось причетний Папієв, одразу ж гіперболізується та обростає несусвітніми чутками. Його ОПЗЖ має конкретний електоральний інтерес в області і підтримку у румуномовних районах, забезпечену місцевими російським клерикалами. Але часи, коли Михайло Миколайович махав шаблею з вікна будинку з левами минули. Більше того, на недавньому сесійному засіданні Володимир Бешлей від "Рідного міста", колись дружнього з регіоналами, підняв питання про введення санкцій проти Михайла Папієва у пакеті з санкціям проти Медведчука.

Доля — індичка, і кому, як не Папієву, це слід знати.

Іншою причиною, що Чернівці штормить, є конкретний інтерес до області у наближеного до оточення президента бізнесмена і політика Іллі Павлюка. Він не обтяжує себе державними посадами, але саме ним були уміло розставлені фігури на шахівниці минулих парламентських виборів на Буковині, і всі його кандидати стали ферзями. Деякі смішними, але це лише додало гротеску та хайпу. Такий успіх підняв його особистий рейтинг, і тепер мало не всі політичні ходи чи призначення тут робляться з оглядкою на Павлюка, включно з митними пертурбаціями.

Та недавно стався збій, хоча партія і тут була розіграна майже бездоганно. Але накосячив губернатор Сергій Осачук, перетримавши паузу і перетиснувши у політичному рекеті. Коротше — завалив домашнє завдання. Через це на виборах голови обласної ради депутати прокатали претеже Іллі Павлюка, його приятеля — Володимира Жаровського від "Слуги народу". Причому, у момент, коли здавалося, що вже все на мазі.

Проте "Єдина Альтернатива", якій потріпали нерви і покрутили в’язи у ході підготовки до виборів голови облради, неочікувано підтримала на цю посаду альтернативного представника "Аграрної партії" Олексія Бойка. А на її голоси так розраховували у Жаровського. Бойко вибори виграв і вже головує, але Ганнуся встигла налити олійки...

Такого жорсткого ходу Ілля Павлюк, офіс якого скромно розташований поблизу президентського, напевно, прощати не збирається, принаймні, подібних прецедентів в його історії ще не було. Парламентський ляльковод, коневод, як стверджує Bihus.Info, та, схоже, ще й прокуроровод державного рівня, здається, вирішив зробити жорсткий хід у відповідь.

І виглядає так, що вже є продовження історії. Бо не так давно прокурорські прийшли з обшуками в офіс лідера обласної організації "Єдиної Альтернативи", депутата облради Володимира Мороза. Причому, синхронно з цим відбулися обшуки із застосуванням класичних "масок-шоу" і на підприємствах кількох інших членів "Єдиної Альтернативи", депутатів міської ради. Ті навіть скликали брифінг, де висловили протест, назвавши те, що відбувається, свавіллям силовиків і тиском на політичних опонентів.

Саме ця синхронність, масштаб та безцеремонність, схоже, дозволили представникам "Єдиної Альтернативи" заявляти в кулуарах, що за цим нібито стоїть Ілля Павлюк, з його впливом на чернівецьких прокурорських.

Іншим сигналом про замовний характер обшуків для громадськості стало і те, що вони у будівельника Мороза були ініційовані обласною прокуратурою з порушенням, як він стверджує, своєї юрисдикції. Оскільки будинок, кошторис якого перевірявся, знаходиться на території війського об’єкту. Але Ірина Кравченко, котру теж якимось боком прив’язують до Павлюка, знаходиться в обласній прокуратурі. Тому умовності прибрали. Натякають, що пані у такий спосіб відробляє за сприяння при призначенні на посаду.

Дивними синхронні та масові обшуки виглядають ще й тому, що справу, яку прив’язують до Мороза, запустили ще у липні минулого року. І, схоже, через судову безперспективність вона рухалася, як мокре горить. Але коли "Єдина Альтернатива" перемогла на виборах і в міську, і в обласну ради, а ще й зухвало не підтримала кандидатуру Жаровського на виборах голови облради, папку витягли з-під сукна.

Тому повернення блудних синів у сесійну залу ні спокою, ні конструктиву не обіцяють. Бо маючи таких союзників, команда Продана точно захоче використати це, щоби знову поміняти на Ратуші прапор Чернівців на "веселого Роджера" і вкотре дорватися до скринь з міським бюджетом. Тому чернівчанам варто запасатися попкорном, кіна буде багато.

Одна біда, що видовищами знову підмінять поступальний рух уперед і унеможливлять відбудову новою командою знищених до ручки Чернівців.

Роман Клічук з соратниками, звісно, буде робити все, щоби реформи запрацювали, але стриноженій деструктивними силами "Єдиній Альтернативі" без масової підтримки чернівчан зі своїми амбітними завданнями та проєктами впоратися буде дуже складно. І, очевидно, Клічук на цю підтримку сподівається.

Що ж стосується чернівчан, то їх вже конкретно "задрали" депутатські війни, і ситуації, у яких хтось інший намагається вирішувати за них. Люди у цьому містечку на південному заході України мали надію, що після виборів нова депутатська команда міської ради об’єднається задля відбудови зруйнованого господарства, і відлік до покращень у Чернівцях піде на дні. Але, схоже, не з їхнім єврейським щастям.

Микола Кульчицький

Довідка

19 лютого були проведені обшуки на фірмах "ГріКо" (депутата міськради Сергія Гринюка) та "Чернівціжитлобуд" (депутата облради Володимира Мороза). Головне управління Нацполіції в області повідомило, що обшуки відбувалися у рамках кримінального провадження, розпочатого ще в липні 2020 року. За даними поліції, під час реконструкції однієї із будівель у Чернівцях, підрядні організації не виконали в повному обсязі роботи, передбачені умовами договору, тобто вона вбачає там зловживання.

Як повідомив Володимир Мороз, один із об’єктів фінансується Міністерством оборони в особі Подільського управління капітального будівництва міста Вінниця – це реконструкція будівлі під житловий будинок військового містечка. Коли проводився тендер, "Чернівціжитлобуд" відмовилося брати участь у ньому через неприйнятні умови. Виграла тендер ТОВ "ІБК РАНГ" з Рівного. Вже пізніше до "Чернівціжитлобуд" звернулися військові з проханням виконати реконструкцію будівлі на правах субпідрядної організації, бо виробничих потужностей і людей у генпідрядника в Чернівцях не було.

Йдеться про реконструкцію житлової будівлі на вулиці Луковецькій, 2-А, що на території військового містечка. Замовник – Міноборони, вказав очікувану вартість робіт на суму 16,6 млн.₴

Свої пропозиції щодо участі в тендері подали шість компаній: "Будівельник 2020", "Консольстрой", "БМУ "Промжитлобуд-13", "Сучасні будівельні технології-12", ТзОВ "Будторгінвест" та вже згадана Морозом фірма-переможець "ІБК РАНГ". Вона, до речі, погодилась виконати роботи за 15,5 млн грн до кінця третього кварталу 2019 року.

Володимир Мороз повідомив журналістів МБ, що після того, як його фірма взялася за цю роботу, "Чернівціжитлобуд" оплатив будівельні матеріали, підписав договори на відповідальне зберігання, крім того фірма завезла необхідні матеріали на будівельний майданчик.

"Наприкінці кожного місяця від замовника, генпідрядника і проєктної організації приїжджав технагляд, який приймав виконані роботи. Претензій до об’ємів і якості робіт, які виконав "Чернівціжитлобуд", не було. Ми подавали довідки та акти виконаних робіт генпідряднику, а він, в свою чергу, замовнику. Коли припинилося фінансування, виявилося, що "ІБК РАНГ" завищував вартість у своїх актах. Відповідно, замовник подав до суду на генпідрядника і було відкрито кримінальну справу на "ІБК РАНГ", – повідомив Мороз.

Депутат відкинув будь-які порушення з боку його підприємства та зауважив, що він "повністю відкритий і працює в законодавчому полі".


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/441907-politichne_protistojannja_u_chernivetsjkij_misjkradi_zagostrjujetjsja_oponenti_novogo_mera_pidkljuchili_prokurorsjkih”