Керівників Національного агентства з акредитації затримали на хабарі

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали першого заступника та радника директора Національного агентства з акредитації України.

Об этом сообщает Слон

«Оперативні працівники ДБР встановили, що керівною ланкою Національного агентства з акредитації України запроваджено корупційний механізм в сфері надання дозвільної документації. Під час досудового розслідування задокументовано факт вимагання першим заступником директора Нацагентства неправомірної вигоди у сумі 2500 доларів від представника комерційної структури в сфері транспортних перевезень. Для одержання неправомірної вигоди керівник залучив як посередника радника директора Нацагентства», – повідомила прес-служба ДБР у суботу, 15 січня.

Посадовців затримали під час видачі дозвільної документації та отримання хабара за неї в п’ятницю, 15 січня. 16 січня їм повідомили про підозру в хабарництві.

Якщо вину посадовців доведуть у суді, то їм загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Чим займається Національне агентство з акредитації України

Національне агентство з акредитації України акредитовує органи, які проводять сертифікацію, інспектування чи випробування. Також це агентство контролює, чи відповідають такі органи вимогам акредитації.

Агентство акредитовує:

  • органи з сертифікації систем менеджменту;
  • органи з сертифікації продукції;
  • органи з сертифікації персоналу;
  • органи з інспектування (випробувальні й калібрувальні лабораторії і визнані незалежні організації).


Джерело статті: “https://zaxid.net/kerivnikiv_natsionalnogo_agentstva_z_akreditatsiyi_zatrimali_na_habari_n1513108”