Прогрес щодо Донбасу відсутній, адже Берлін та Париж не можуть вплинути на Київ, – МЗС РФ

Головна причина відсутності прогресу у врегулюванні на Донбасі нібито «полягає в тому, що Берлін і Париж не можуть вплинути на Київ», заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками діяльності російської дипломатії в 2020 році.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про це пише УНН з посиланням на федеральне агентство ТАСС.«Можна довго журитися з цього приводу, але головна причина полягає, я переконаний, в нездатності або небажанні Берліна і Парижа змусити їхніх підопічних у Києві припинити підривати мінські домовленості», — сказав він.

Лавров заявив, що представники України останнім часом «роблять численні заяви щодо необов’язковості виконання мінських угод». «Повна неграмотність, бо мінські домовленості схвалені Радою Безпеки ООН в одностайно ухваленій резолюції, — сказав міністр. — Тим самим вони стали частиною міжнародного права».

«Тому зараз для мене головне — це зрозуміти, що собі думають французи і німці, — заявив Лавров. — Коли у відповідь на наші численні, в тому числі у вигляді моїх листів, заклики урезонити і напоумити київських представників на переговорах з Донбасом (як відомо Кремль активно наполягає на участі бойовиків — як „рівних учасників“ врегулювання — ред.), вони просто йдуть, як у нас кажуть, в тінь, під корч і нічого публічно не вимовляють».

«Якщо є установка, що не можна ображати керівництво України, з яким пов’язана одна з надій на стримування Росії, то тоді нехай нам так прямо і скажуть. Тоді ми вже будемо по іншому вибудовувати свої дії на цьому напрямку», — вирішив підвести підсумок глава МЗС РФ.

  • Переговори Шмигаля і Меркель відбудуться 12 травня: про що говоритимуть
  • Гончарук в Раді похвалився, що поборов топ-корупцію

Джерело статті: “https://u-news.com.ua/103985-progres-schodo-donbasu-vidsutnij-adzhe-berlin-ta-parizh-ne-mozhut-vplinuti-na-kijiv-mzs-rf.html”