Рішення ЄСПЛ та російські маніпуляції

Центр журналистских расследований
  • DONATE
    • Рус
    • Укр
    • Eng
ЄСПЛ підтвердив порушення прав людини під час протестів на Майдані
Ґе з Китаю та окупований Крим
Друзі окупації Криму з Китаю
Сергій Заєць: «Рішення ЄСПЛ перетворить утримання Криму для Росії на серйозний тягар»
Окупанти хочуть позбавити всіх прав жителів ОРДО з паспортами України — ЗМІ
У Раді проведуть комітетські слухання по деокупації Криму
Уряд опублікував постанову про зниження ціни на газ для населення
В Україні за добу — 3 939 випадків COVID-19
Поділитися із друзями
Share on Facebook Share on Google+ Tweet about this on Twitter Share on LinkedIn Print this page
20:00
Микита Панасенко

Відеоблог Микити Панасенка про те, як Європейський суд з прав людини визнав прийнятною для розгляду скаргу України про порушення прав людини в окупованому Росією Криму за незначним виключенням, у чому суть цієї скарги України до ЄСПЛ та які маніпуляції з’явилися у російських пропагандистських ЗМІ після публікації проміжного рішення Суду. Цим першим переможним для України рішенням ЄСПЛ переходить до розгляду міждержавної скарги України проти Росії по суті.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

«Наріжним каменем» у спорі стало визначення дати, від якої почався ефективний контроль Росії в окупованому нею Криму. Україна вважає, що такою датою є 27 лютого 2014 року. Саме тоді спецпідрозділи ГРУ Росії захопили приміщення Верховної Ради і Ради Міністрів Криму, піднявши над ними прапор Росії. Тоді ж Верховна Рада Криму під дулами автоматів начебто проголосувала про проведення на півострові «референдуму» про незалежність і приєднання до РФ.

Росія погоджувалась визнавати свою юрисдикцію в Криму починаючи від 18 березня 2014 року, коли у Кремлі був підписаний так званий «Договір про входження» Севастополя і Криму до складу Російської Федерації. А потім ще зсунула дату ще на 3 дні. А до того, за версією Росії, їхні військові перебували в Криму відповідно до угоди з Україною і забезпечували «свободу волевиявлення» — так окупанти називають незаконний референдум 2014 року.

ЄСПЛ відмітив, що російські війська майже удвічі збільшили свою присутність у Криму. Російський уряд не надав конкретні докази того, що в той час існувала загроза для військ, дислокованих на півострові. Таким чином, ЄСПЛ став на сторону України у визначенні дати початку здійснення ефективного контролю Криму. І це важливо, оскільки саме в активний період було допущено велику кількість порушень прав людини, за які відповідальна Росія.

Тепер ЄСПЛ буде розглядати по суті кейси скарги. А саме: насильницькі зникнення та відсутність ефективного розслідування цих злочинів; катування та незаконні затримання; незаконне поширення законодавства РФ на всю території Криму; «автоматичне» введення громадянства РФ та захоплення приватних будівель; придушення неросійських ЗМІ; переслідування та залякування релігійних лідерів, які не належать до Російської православної церкви, захоплення храмів і церковного майна; заборона публічних зібрань, переслідування та незаконне затримання їх організаторів учасників; експропріація без компенсації майна цивільних осіб та приватних підприємств; утиски української мови та україномовних дітей у школах; обмеження свободи пересування між Кримом і материковою частиною України внаслідок перетворення адмінмежі у кордон Росії з Україною; дискримінація кримських татар.

Але щодо кількох заявлених у скарзі України порушень суд не знайшов достатніх доказів того, що вони були вчинені за адміністрування Росії, і не буде їх розглядати. Звідси і розпочинаються маніпуляції російських пропагандистських ресурсів та державних органів.

Кримська справа — перший із чотирьох міждержавних позовів, поданих Україною в ЄСПЛ, який буде розглядатись по суті. А ще в суді перебуває понад сім тисяч індивідуальних позовів щодо порушень прав людини внаслідок російської окупації.Джерело статті: “https://korupciya.info/8218-rishennya-espl-ta-rosiys-ki-manipulyacii.html”