Google пригрозив заблокувати свій пошуковик в Австралії

У Google підкреслили, що роботу їхнього пошуковика побудовано на можливості безплатно зв’язатися з будь-яким вебсайтом

Корпорація Google пообіцяла вимкнути свою пошукову систему в Австралії, якщо місцеві законодавці ухвалять новий Кодекс гравців медіаринку. Про це 22 січня заявила керівна директорка Google Australia Мел Сільва.

Об этом сообщает Компромат вики

Законопроєкт, який зараз розглядає влада Австралії, передбачає, що Google повинен буде платити місцевим ЗМІ за розміщення їхнього новинного контенту на своїх платформах, зазначає ABC. У Google заявили, що це порушить роботу їхнього пошуковика Google Search.

У корпорації підкреслили, що роботу їхнього пошуковика побудовано на можливості безплатно зв’язатися з будь-яким вебсайтом. У Google зазначили, що більшість компаній привітала той факт, що посилання на них користувачі могли знайти в Google Search, але якщо хтось був проти, то вони могли вимкнути цю можливість.

"Але законопроєкт зруйнував би цю систему відразу, змусивши Google платити окремим видавцям за ці посилання. Не за самі статті: тільки за посилання, які з’являються у ваших результатах пошуку, і короткий опис під ними", – зазначила керівна директорка компанії.

Сільва назвала австралійський законопроєкт "слизькою доріжкою". Також вона висловила здивування, чому Google, згідно із законопроєктом, доведеться платити ЗМІ, але не іншим представникам бізнесу, посилання на чиї сайти з’являються в пошуковику.

Корпорація запропонувала альтернативне розв’язання питання: укласти з австралійськими ЗМІ угоду на базі сервісу Google News Showcase, яка передбачає виплати за новинний контент. У розв’язання проблеми компанія має намір вкласти $1,3 млрд протягом трьох років.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/google-prigroziv-zablokuvati-svij-poshukovik-v-avstraliji-1537021.html”