Сівохо закликав Мінреінтеграції не вносити в Раду законопроєкт "про перехідний період"

Сівохо: Сказати, що цей проєкт сирий, це нічого не сказати

Лідер Національної платформи примирення і єдності Сергій Сівохо вважає, що законопроєкт "Про державну політику перехідного періоду", винесений Міністерством із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на громадське обговорення, у нинішньому вигляді ухвалювати не можна. Про це він заявив на засіданні 27 січня, повідомляють на сторінці платформи у Facebook.

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Сказати, що цей проєкт сирий, – це нічого не сказати. Тому ми відразу ініціювали його національне обговорення. Добре, що [міністерство] пішло нам назустріч і продовжило дедлайн для пропозицій до 5 лютого. Але цього однаково мало. Потрібно змістити його хоча б на березень. Нам пишуть люди з непідконтрольних територій, що на таких умовах вони бояться повертатися в Україну. Для цього ми й організували перший захід у межах національного обговорення – дискусійний майданчик із залученням провідних українських та міжнародних експертів, щоб обговорити процес безболісної реінтеграції Донбасу, щоб потім жителі Донецької та Луганської областей не відчували себе чужими у своїй країні", – сказав він.

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник стверджує, що запропонований законопроєкт "або розробляли для галочки, або він спрямований на зрив переговорного процесу, або щоб зафіксувати відділення цих територій від України".

Керівник Strategic Group Sofia, політолог Андрій Єрмолаєв висловив думку, що "законопроєкт відображає підготовку влади до плану Б, коли, можливо, Донбас опиниться у складному соціальному, економічному, політичному становищі, але не з огляду на внутрішні причини, а з огляду на причини, пов’язані з подіями у сусіда".

Платформа за підсумками засідання надіслала в Мінреінтеграції звернення про перенесення строків обговорення законопроєкту, щоб "зібрати всі зауваження до нього та виробити конструктивні пропозиції".


https://www.facebook.com/nppe.ua/posts/224365719344101

Мінреінтеграції опублікувало текст законопроєкту "Про державну політику перехідного періоду" 11 січня 2021 року. Строк ухвалення пропозицій та зауважень до документа мав завершитися 29 січня, проте пізніше відомство продовжило термін громадського обговорення до 5 лютого.

Після збору пропозицій законопроєкт буде доопрацьовано і спрямовано на розгляд Верховної Ради.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sivoho-zaklikav-minreintegratsii-ne-vnositi-v-radu-zakonoproekt-pro-perehidnij-period-1537384.html”