Миколаївські екорейдери вимагають у глиноземного заводу 9 млрд морального відшкодування за сфабрикованою справою

9 мільярдів гривень – саме стільки може сплатити Миколаївський глиноземний завод за позовом новоствореної громадської організації «Стоп шлам». За дивним збігом, на таку ж суму збагатились і псевдоактивісти у Васильківській трагедії. Що це – відстоювання прав громадян чи новий вид рейдерства? Детальніше про схему вимагання грошей та її алгоритми – у сюжеті Наталі Дігтяр.

На думку незалежного рецензента, документ, на який посилаються позивачі, з точки зору методичної обґрунтованості, повноти та об’єктивності дослідження не відповідає вимогам до виконання експертних психологічних досліджень у справах щодо заподіяння моральних страждань та відшкодування моральної шкоди.

Об этом сообщает Антикор

MGZ4
Незалежна рецензія Фото: знімок екрану

Виходить, що фактично весь цей багатомільярдний позов складений на підставі документу, до якого дуже багато запитань. Можливо, більше про це дослідження знають безпосередні учасники експертизи – звичайні миколаївці?

Оскільки у позові були їхні прізвища і адреси, знімальна група «СтопКору» вирушила на пошуки майбутніх мільйонерів. На пошуки журналісти витратили кілька годин, але чомусь за вказаними адресами потрібні нам люди ніколи і не проживали. І про «Стоп шлам» ніхто не чув.

Репортери обійшли кілька десятків адрес. І тільки двоє зі списку пригадали, що колись підписували якийсь документ щодо глиноземного заводу. Але ані про експертизу, ані про космічні гроші в жодному випадку не йшлося.

Невже громадська організація «Стоп шлам» обдурила і понад тисячу людей, і суд? Ми зв’язалися з керівником і попросили прокоментувати ці факти. Утім, він відмовився будь-що коментувати.

«Ми не даємо жодних коментарів з даного приводу, тому що, коли ми починали свою діяльність, було багато провокацій з боку певних осіб. Були різноманітні спроби вплинути на нас, тому зараз з цього приводу ні з ким не спілкуємось. Не даємо жодних коментарів до рішення суду», – заявив співзасновник ГО «Стоп шлам» Євген Урбанський.

MGZ5
У "Стоп шлам" відмовились коментувати справу Фото: знімок екрану

Адвокати Миколаївського глиноземного впевнені, що судді, які незаконно арештували майно заводу з метою блокування його діяльності, – на боці «екоборців» зі «Стоп шламу».

Журналісти намагались отримати бодай якесь логічне пояснення щодо скандальної справи, проте голова Заводського суду так і не міг чітко пояснити, що до чого, а суддя Боброва й взагалі уникає зустрічі з медійниками. Упередженість справи доводить і маніпуляція з авторозподілом, після того, як інші судді відмовились розглядати сфабриковану справу.

Читати також:
У Миколаєві псевдоактивісти та психологи Мін’юсту сфальсифікували підсумки опитування містян, – незалежна експертиза Вимагають 9 мільярдів: у Миколаєві псевдоекологи позиваються до глиноземного заводу


Джерело статті: “https://stopcor.org/mykolayivski-ekorejdery-vymagayut-u-glynozemnogo-zavodu-9-mlrd-moralnogo-vidshkoduvannya-za-sfabrykovanoyu-spravoyu/”