Хто не встигне оформити право власності, може втратити земельний пай. Чиновники дали інструкцію

Власникам сертифікатів на право земельного паю потрібно встигнути оформити власність на землю до 1 січня 2025 року
Власникам сертифікатів на право земельного паю потрібно встигнути оформити власність на землю до 1 січня 2025 року
фото: politician.com.ua


Право на земельний пай засвідчується сертифікатом

Об этом сообщает КОД ЮА


З 1 січня 2025 року незадіяні земельні ділянки будуть визнані безхазяйними і передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Тому власникам сертифікатів на право земельного паю потрібно встигнути оформити власність на землю до цього часу, розповіла фахівець Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роксолана Пронич.


Право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм, повідомляє legalaid.


Оскільки сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).


Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), необхідно здійснити такі дії:


  • звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай);


  • після отримання рішення сільської, селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);


  • за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру;


  • після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність;


  • із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку(пай).


Нагадаємо, Вперше поняття земельного паю згадується в Указі Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва». Згідно даного Указу, земельний пай – це частина землі, що належить сільськогосподарському підприємству, праву на яку передано його власнику. У відповідності з Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» земельні паї – землі колективних сільськогосподарських підприємств порівну, в умовних кадастрових гектарах та вартісному вираженні, розподіляються між членами господарств. Тобто в таких членів виникає право не на землю, а на те, щоб її (отримати) приватизувати.


Право на земельний пай засвідчується сертифікатом на право земельного паю. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).


Читайте також:

  • Законні два гектари: як отримати у власність землю без додаткових витрат (інструкція)
  • Експерти пояснили, як безкоштовно отримати земельну ділянку (детальна інструкція)
  • Удар перед посівною. Зеленський не пощадив фермерів


Джерело статті: “https://glavcom.ua/economics/finances/hto-ne-vstigne-oformiti-pravo-vlasnosti-mozhe-vtratiti-svij-zemelnij-paj-chinovniki-dali-instruktsiju-740515.html”