Мер міста в Аргентині зробив щеплення російською вакциною проти COVID-19 із портретом Путіна в руках. Фото

Аргентина отримала 600 тис. доз російської вакцини проти COVID-19

2 березня мер аргентинського міста Роке-Перес Хуан Карлос Гаспаріні вакцинувався проти COVID-19, тримаючи в руках портрет президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомила пресслужба мерії Роке-Перес.

Об этом сообщает Стрелочник

"Я приніс цю картину, тому що я пишаюся ним. Дехто говорив, що він збирається нас отруїти, а він рятує нам життя", – прокоментував Гаспаріні.


https://www.facebook.com/muni.roqueperez/posts/4063269110358171

Він розповів, що медики забороняли йому робити щеплення через мієлодисплазію, на яку він хворіє, але пізніше схвалили вакцинацію. Про це написало видання Сlarín.

Аргентина схвалила використання російської вакцини проти коронавірусу у грудні 2020 року, ставши другою країною після Білорусі, яка дозволила використання "Супутника V".

Аргентина отримала 600 тис. доз вакцини двома партіями по 300 тис. – наприкінці минулого року й у січні 2021-го. Щеплення російським препаратом зробили президент країни Альберто Фернандес і віцепрезидентка Крістіна Кіршнер, пише РБК.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, Аргентина з населенням 44,9 млн осіб опинилася на 12-му місці у світі за поширенням коронавірусу. Там інфіковано вже 2,56 млн жителів, померло 52,45 тис.

Вакцину "Супутник V" було зареєстровано в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її було зареєстровано до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%. Водночас деякі російські науковці зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, утрату нюху, підвищений тиск.

У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у 42 країнах.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/mer-mista-v-argentini-prishchepivsja-rosijskoju-vaktsinoju-vid-covid-19-z-portretom-putina-v-rukah-1542632.html”